haraj logo
جستجو

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

مواد لازم :
بادمجان : 3 عددپیاز : 1 عددپنیر پیتزا : 100 گرمفلفل دلمه ای : 1 عدد قرمزخامه : نصف فنجانکره : 60 گرمآرد گندم : 1 فنجانبیکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریشیر : 1 فنجانتخم مرغ : 2 عددپنیر خامه ای : 2 قاشق غذاخوریفلفل سیاه : نصف قاشق چایخورینمک : به مقدار کافیپودر فلفل قرمز : نصف قاشق چایخوریآبلیمو : 1 قاشق چایخوریروغن : به مقدار کافی


ابتدا 3 عدد بادمجان را بشویید و بدون آن که پوستش را بگیرید، کلاهکش را جدا کنید، سپس از پهنا نازک نازک ببرید تا بادمجان ها ورقه ایی شوند، ضخامت ورقه ها نباید زیاد باشد و خیلی ها نازک نباشد.

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

بادمجان های ورقه ایی را داخل یک سینی قرار دهید و یک فنجان آب نمک غلیظ درست کنید و روی همه آن ها بریزید و حدود 30 دقیقه به همین حالت بگذارید تا آب نمک به بافت بادمجان ها نفوذ کند که هم نمکی شوند و هم هنگام سرخ کردن روغن کمتری مصرف کنند. بعد از 30 دقیقه بادمجان ها را یک آب بشویید و داخل یک صافی قرار دهید تا آب اضافی آن ها خارج شود. در یک تابه مقداری روغن بریزید و بادمجان ها را در روغن بی اندازید تا حدی که نرم شوند. پس از نرم شدن بادمجان ها آن ها را از تابه بیرون آورده و کنار بگذارید. 


برای درست کردن خمیر باید 1 فنجان آرد گندم را دوبار الک کنید بار دوم حین الک کردن 1 قاشق چایخوری بیکینگ پودر را هم به آرد بی افزایید. آرد و بیکینگ پودر را در داخل یک سینی به شکل یک کوه در بیاورید وسطش را گود کنید سپس 2 عدد تخم مرغ و 1 فنجان شیر را داخل گودی آرد بریزید و با دست شروع به مخلوط کردن مواد کنید تا خمیر نرمی به دست بیاید.

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

اگر احیانا خمیر خیلی چسبندگی داشت می توانید مقداری دیگر آرد به آن اضافه نمایید باید چسبندگی این خمیر به اندازه خمیر نانوایی باشد. خمیر را داخل یک سینی فر که از قبل چرب کرده اید پهن کنید هرجا که خمیر به دست چسبید دستتان را در شیر خیس کنید و خمیر را با ضخامت خیلی کم کف سینی صاف کنید. 

نان بادمجان با سس فلفل دلمه اییخب 1 عدد پیاز را به صورت خلال های نازک خرد کنید.

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

روی خمیر نازک کف سینی مقداری پنیر پیتزای رنده شده بپاشید سپس لایه های نازک بادمجان را روی خمیر فرو کنید خمیر باید شل باشد تا بادمجان ها در آن جای بگیرد، خلال های پیاز را هم روی خمیر بریزید و در آخر هرچقدر پنیر مانده بود روی کل سطح خمیر و بادمجان و پیاز بپاشید. سینی فر را در دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15-20 دقیقه قرار دهید تا پنیر آب شده و خمیر برشته شود. نان بادمجان را از فر بیرون بیاورید و در محیط گرم قرار دهید. حالا برویم سراغ تهیه سس فلفل دلمه ایی!


 

یک عدد فلفل دلمه ایی قرمز را بشویید و هسته های داخل آن را خارج کنید و سپس خردش کنید. فلفل دلمه ایی قرمز خرد شده را داخل مخلوط کن بریزید سپس نصف فنجان خامه، 2 قاشق غذاخوری پنیر خامه ایی، نصف قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز و نصف قاشق چایخوری پودر فلفل سیاه و مقداری نمک را به آن اضافه نمایید و دکمه مخلوط کن را بزنید تا مواد با هم مخلوط و پوره شوند.

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

همه مواد را داخل یک قابلمه کوچک فلزی بریزید و به مدت 5 دقیقه روی حرارت کم گاز بپزید سپس 60 گرم کره را به آن اضافه نمایید و همه مواد را با هم مخلوط کنید و در آخر 1 قاشق چایخوری آبلیمو را هم اضافه کنید. سس فلفل دلمه ایی آماده است و وقت آن است که این سس را با نان بادمجان میل کنید. نوش جان!


روش دیگر تهیه این عصرانه این است که بادمجان ها را حلقه ایی برش می زنند خمیر را هم شل تر درست می کنند به طوری که کاملا رقیق باشد، تکه های بادمجان را در خمیر غوطه ور می کنند و با چنگال بیرون می آورند و همه بادمجان های خمیری را در روغن داغ سرخ می کنند (تقریبا شبیه به گل کلم سوخاری یا قارچ سوخاری) سپس بادمجان های سرخ شده را با همین سس فلفل دلمه ایی سرو می کنند.

پیشنهاد من به شما این است که طبق دستور بالا نان بادمجان را تهیه کنید چرا که ساختاری شبیه به پیتزا دارد و خیلی هم خوشمزه خواهد شد. اگر دوست داشتید می توانید از سبزیجات معطر ساطوری شده استفاده کنید یا داخل خمیر نان بریزید و یا در آخر روی تهاراجمواد داخل سینی بپاشید. 

نان بادمجان با سس فلفل دلمه ایی

آخرین آموزش ها
برترین ها