haraj logo
جستجو

بورانی بادمجان

مواد لازم :
بادمجان : 4عدد متوسطنعنا خشک : دو قاشق چایخوریسیر : 2 حبهگردوی خرد شده : 2ق غنمک : دلخواهپودر گلپر : دلخواهماست چکیده : یک کاسه بزرگآب : نصف لیوان


ابتدا چهار عدد بادمجان متوسط را خوب بشوییم و بعد از خشک شدن روی شعله ی گاز بگذاریم تا پوستش کباب شود میشود این کار را روی منقل هم انجام داد.

 

بعد بادمجانها را زیر آب بگیریم با شستن، پوست بادمجان معمولا کنده میشود اگر پوستش کنده نشد با چاقو پوستش را بکنید. 

 بورانی بادمجان

بادمجانها را خوب با گوشکوب، بکوبید. 

 بورانی بادمجان


دو عدد گردو را با چاقو به قطعات بسیار ریز خرد می کنیم و دو حبه سیر را بهتر است رنده ی ریز کنیم. 

 بورانی بادمجان


در کاسه ای بزرگ ماست چکیده می ریزیم و به اندازه ی نصف لیوان آب داخلش می ریزیم و به اندازه ی دلخواه پودر گلپر و نمک داخلش می ریزیم بعد سیر رنده شده را اضافه کرده هم می زنیم حالا نوبت اضافه کردن گردوی خرد شده و بادمجان کبابی له شده است همه ی مواد را بخوبی با قاشق با هم ترکیب می کنیم. 

 

اگر بورانی بادمجانتان خیلی سفت است کمی آب داخلش اضافه کنید اما ماهیت این غذا این گونه است. چون در ماست از سیر و نعنا استفاده شده است سردی آن گرفته می شود. 

بادمجان به دلیل ویتامینهای زیادی که دارد و نیز بدلیل داشتن آنتی اکسیدان از بدن در مقابل بیماری ها مراقبت میکند و در ضمن کسانی که در رژیم به سر میبرند چون بادمجان معده را پر می کند زمان زیادی طول می کشد تا گرسنه شوند و نیز قند کمی دارد و در بیمارانی که بیماری دیابت دارند مفید است این غذای خوشمزه را درست کنید و از طعم بی نظیرش لذت ببرید. 

نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها