haraj logo
جستجو

سالاد تخم مرغ

مواد لازم :
تخم مرغ : 4 عددماست خامه ای : نصف پیمانهگوجه فرنگی : در صورت تمایلسس مایونز : 100 گرمشوید خشک : یک قاشق غذاخوریماکارانی صدفی : 150 گرمسیب زمینی پخته : 3 عدد متوسطفلفل سبز : 2 عددشکر : 1 قاشق غذاخوریخیارشور : 5 عددآبلیمو : 1 قاشق غذاخوری


5 عدد خیار شور را حلقه حلقه کرده و کنار می گذاریم. فلفل سبزها را به حلقه های کوچک خرد می کنیم.


4 عدد تخم مرغ را آبپز می کنیم،

 

سیب زمینی ها را از قبل کاملا پخته و آبپز کرده ایم سپس تخم مرغ ها و سیب زمینی ها را نگینی خرد می کنیم و در یک کاسه شیشیه ایی می ریزیم.

سالاد تخم مرغ


150 گرم ماکارونی شکلی(صدفی، پاپیونی، لوله ایی یا ...) درون یک قابلمه آب جوش(که اندکی روغن و نمک به آن افزوده ایم) می ریزیم و می گذاریم ماکارونی کاملا پخته شود سپس ماکارونی را آبکش کرده به همراه خیارشور و فلفل خرد شده به مواد قبلی مان(ظرف حاوی سیب زمینی و تخم مرغ) اضافه می کنیم.

 سالاد تخم مرغ


در این مرحله سس سالاد را تهیه می کنیم: نصف پیمانه ماست را با 100 گرم سس سفید قاطی می کنیم، شویدخشک(در صورت تمایل می توانید شوید تازه را خرد کرده و اضافه کنید) و آبلیمو و شکر را به آن می افزاییم و خوب بهم می زنیم تا همه مواد مخلوط شوند.

سالاد تخم مرغ

سس آماده شده را به مخلوط سالاد اضافه می کنیم و با دو قاشق از دو طرف همه مواد را هم می زنیم تا سس به همه قسمت های ظرف برسد سپس سالاد را می گذاریم به مدت یک ربع بماند تا خودش را ببندد. در پایان سالاد را در یک کاسه می ریزیم و با شوید تازه، برش های گوجه فرنگی یا حلقه های تخم مرغ تزیین می کنیم که بستگی به سلیقه خودتان دارد. نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها