haraj logo
جستجو

کیک یک تخم مرغی

مواد لازم :
تخم مرغ : یک عددشیر : یک پیمانهآرد سفید : یک و نیم پیمانهروغن مایع : یک چهارم پیمانهشکر : یک پیمانهبکینگ پودر : یک قاشق مربا خوریوانیل : یک چهارم قاشق چای خوریشکلات تخته ای : 150 گرمخامه : 100 گرم


تخم مرغ در ظرف مناسب می شکونیم و با هم زن هم می زنیم. کمی که هم زده شد شکر و وانیل رو به تخم مرغ اضافه می کنیم و با دور تند هم می زنیم. تا پف کنه و شکل بگیره. شیر رو کمی ولرم می کنیم. شیر رو به همراه روغن به مایع تخم مرغ اضافه می کنیم. خوب هم می زنیم. آرد و بکینگ پودر رو با هم ترکیب می کنیم. خوب هم می زنیم و سه بار الک می کنیم. مواد خشک رو به مواد تخم مرغ اضافه می کنیم. خوب هم می زنیم. این مایع کیک شل هست و کاملا عادیه جای نگرانی نداره.

کیک یک تخم مرغی


قالب لوف بر می داریم و با روغن چرب می کنیم و کمی آرد می پاشیم. مواد کیک رو توش می ریزیم و می ذاریم داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد داغ شده به مدت 50 دقیقه بمونه تا خوب بپزه. ولی مواظب باشید تا نسوزه. چون دمای فر های مختلف متفاوته. شکلات مون رو برای گاناش حاضر می کنیم. خامه رو می ذاریم به روش بنماری آب بشه. وقتی آب شد شکلات ها رو داخلش می ریزیم و می ذاریم تا آب بشه. هم می زنیم تا یک دست بشه. 


کیک رو از فر در میاریم و می ذاریم تا خنک بشه. وقتی که خنک شد از قالب در میاریم و روش رو با گاناش پوشش می دیم. بعد با سلیقه شخصی تزیین می کنیم.

کیک یک تخم مرغی

آخرین آموزش ها
برترین ها