haraj logo
جستجو

دوشس سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 5 عدد متوسطتخم مرغ : 2 عددزرده تخم مرغ : 3 عددنمک و فلفل : به مقدار لازمجوز هندی : 2 پنسزعفران دمکرده : مقداری

به نام خداوند بخشایگر و مهربان

سلام به همه شما هاراجی های فعال و دوست داشتنی

امروز در خدمت شما عزیزان هستم با یه آموزش خاص... دوشس یا دوشز سیب زمینی

با من همراه باشین تا به اتفاق طرز تهیه ش رو ببینیم:


همون طور که توی تصویر هم می بینید مواد اولیه این غذا شامل: سیب زمینی، تخم مرغ، کره، زعفران دم کرده و ادویه جاتی مثل نمک و فلفل و جوز هندی هست.

دوشس سیب زمینی

در مرحله اول تهیه این غذا ما سیب زمینی ها رو آب پز می کنیم. یک قابلمه آب رو روی حرارت می ذاریم و سیب زمینی های شسته شده رو بهش اضافه می کنیم. سیب زمینی ها رو با فاصله درون قابلمه می ریزیم تا آب همه سطح اون ها رو بگیره و بعد بهش چند قاشق چای خوری نمک اضافه می کنیم تا بعد از پختن پوستش به راحتی جدا بشه. ضمن این که این کار از له شدن سیب زمینی ها در حین پخت هم جلوگیری می کنه.

دوشس سیب زمینی

سیب زمینی ها باید بین نیم ساعت تا 20 دقیقه روی حرارت باشه تا مغز پخت بشه. با فرو بردن چنگال داخلش می تونید متوجه پخته شدنش بشین.

بعد از پختن، اون ها رو پوست بگیرین و همونطور که گرم هستن اون ها رو با غذاساز یا چرخ گوشت کاملا پوره کنید.

دوشس سیب زمینی


بعد از اینکه سیب زمینی کاملا له شد، نیمی از کره رو روی سیب زمینی می مالیم و هم می زنیم تا کاملا مخلوط بشه و در نهایت اجازه می دیم تا سیب زمینی کاملا سرد بشه.

دوشس سیب زمینی


تو فاصله ای که سیب زمینی ها سرد میشه تخم مرغ ها رو که شامل دو تا تخم مرغ کامل و دو تا زرده هست به همراه نیم دیگه از کره که داشتیم و نمک و فلفل و جوز هندی کاملا مخلوط می کنیم تا صاف و یک دست بشه.

دوشس سیب زمینی


بعد از این که سیب زمینی کاملا سرد شد و مخلوط تخم مرغ و ادویه و کره ما هم آماده شد، این مخلوط تخم مرغ و کره رو به سیب زمینی اضافه می کنیم و شروع می کنیم به هم زدن این مواد با استفاده از قاشق تا کاملا با هم دیگه مخلوط بشن و یک ماده کاملا یک دستی به دست بیاد.

 

دوشس سیب زمینی


وقتی این مواد کاملا با هم دیگه مخلوط شدن، حالا یه قالب مناسب رو انتخاب می کنیم. می تونید از قالب مستطیلی بزرگ استفاده کنید.

همین طور احتیاج داریم به قیف هایی که سرشون ماسوره داره یا هر وسیله ی دیگه ای که بتونین این مخلوط رو بریزین توش و باهاش توی قالبتون مواد رو بریزین.

دوشس سیب زمینی

خب ما یه زرده تخم مرغ دیگه هم داشتیم که می خوایم ازش به عنوان رومال استفاده کنیم.. اون رو هم می زنیم و می تونیم بهش یه مقدار روغن اضافه کنیم به همراه زعفران دم کرده اون رو مخلوط می کنیم.

دوشس ها رو با قیف مورد نظرمون داخل قالب به صورت گل رز می ریزیم. توجه داشته باشین که باید اون ها رو با فاصله کنار هم قرار بدید.

دوشس سیب زمینی

سعی کنید تا دوشس ها ضخیم نباشن و به صورتی که توی عکس می بینین باشن.

خب بعد از این که دوشس ها رو توی قالب ریختین روش رو با مخلوط تخم مرغ و زعفران رومال بزنین.

دوشس سیب زمینی


فر رو با دمای 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت روشن کنید و وقتی که فر کاملا گرم شد، قالب رو داخلش در طبقه بالای فر قرار بدین،  تا زمانی که دوشس ها طلایی بشن باید داخل فر بمونن.

بعد می تونید از فر در بیارین و استفاده ش کنین.

خب دوستای گلم دوشس سیب زمینی ما الان کاملا آماده شده و وقتی که سرد شد می تونید در کنار غذاهای گوشتی و حتی ماهی ازش استفاده کنید و از خوردنش لذت ببرین.

حتی می تونید از این دوشس ها به عنوان تزئین در کنار غذاهای دیگه استفاده کنید که هم زیباست و هم طعم فوق العاده ای داره.

دوشس سیب زمینی

پیشنهاد می کنم حتما درستش کنید و در کنار خانواده تون از خوردنش لذت ببرین.

تا یه روز دیگه و یه دستور دیگه همه ی شما دوستای گل هاراجی رو به خدای بزرگ می سپرم.

شب و روزتون خوش

آخرین آموزش ها
برترین ها