haraj logo
جستجو

آلبالو خشک

مواد لازم :
آلبالو : یک کیلوآب : به مقدار لازمنمک : یک و نیم قاشق غذا خوری

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم

آلبالو خشک از جمله خشکبار است که بسیار خوشمزه است و خاصیت بسیاری دارد که می توانیم در تابستان درست کنیم و در یخچال نگهداری کنیم و در زمستان که فصل این میوه خوشمزه نیست از آن استفاده کنیم.

این میوه خشک خوشمزه  برای کاهش فشار خون البته بدون نمک آن و برای چربی سوزی و لاغری  و یا حتی برای سرطان، سنگ کلیه، یبوست، نقرص و.....بسیار پر فایده است.


ابتدا دم آلبالوها را می گیریم و آن ها را می شوییم ....

آلبالو خشک


آلبالو ها را درون قابلمه میریزیم و به آن آب اضافه می کنیم به مقداری که روی آلبالو ها را بگیرد و یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه میکنیم .


و روی شعله گاز گذاشته و می گذاریم تا آب به جوش بیاید به محض اینکه آب جوشید و دو تا سه قل زد زیر شعله را خاموش می کنیم و آلبالو ها را آبکش کرده وروی یک دستمال تمیز پهن می کنیم تا آب آن کشیده شود.

آلبالو خشک


یک سینی بزرگ تهیه می کنیم و دستمال روی آن پهن می کنیم و آلبالوها را روی آن می ریزیم و در جایی قرار می دهیم که آفتاب باشد و بعداز 24 ساعت که کمی خشک تر شد ولی حالت خیسی آن از بین نرفته کمی نمک روی آن می پاشیم .


48ساعت بعد یعنی حدودا سه روز زمان میبرد تا آلبالوها خشک شود بعد از آن آلبالو خشک را جمع می کنیم و در یخچال نگه می داریم فقط در این سه روز باید به آلبالوها سر بزنیم و آنها را زیر و رو کنیم تا تمام قسمتها خشک شود امیدوارم درست کنید و لذت ببرید.

آلبالو خشک

آخرین آموزش ها
برترین ها