haraj logo
جستجو

شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع

مواد لازم :
کره : 200 گرمتخم مرغ : 1 عددشکر : 1 پیمانهروغن مایع : 1/2 پیمانهبکینگ پودر : 1قاشق چایخوریارد : 3 و نیم پیمانهپورد کاکائو : 3قاشق غذاخورینوتلا : مقدار کافیوانیل : مقدار کافی

شیرینی های ترکی همانند غذاها و باقلواهای این کشور بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند و نیز بسیار متنوع هستند.از انجا که ذائقه مردم ایران و ترکیه بسیار نزدیک و شبیه هم است می توان با یادگیری دسرها و شیرینی ها و غذاهای مردم این کشور در غذاهای تکراری و روزمره خوردمان تنوع ایجاد کنیم . در میان این همه شیرینی جات خوشمزه ترکی ، یکی از شیرینی های خوشمزه ترکی که با مغز شکلات مایع ( نوتلا) درست می شود و از نظر ظاهری بسیار زیبا است و از نظر مزه نیز بینظیر است شیرینی دبل چاکلت است.

در این مطلب طرز تهیه این شیرینی را که شامل کره و شکر و بکینگ پورد و پودر کاکائو و تخم مرغ و روغن مایع و آرد و نوتلا است را برایتان می نویسم و امیدوارم آنرا در منزل به راحتی تهیه کرده و از خوردن این شیرینی خوشمزه ترکیه ای بعنوان عصرانه و یا صبحانه لذت ببرید.


ابتدا و در شروع خمیر شیرینی را درست می کنیم و برای این منظور 200 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را با 1 پیمانه شکر و وانیل و 1 عددتخم مرغ داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با همزن برقی برای مدت 10 دقیقه خوب مخلوط می کنیم تا حجمش زیاد شود و کرم رنگ شود.

 شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع


سپس نصف پیمانه روغن مایع را به مواد شیرینی در مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم و 2 دقیقه با همزن هم می زنیم.


سپس 1 قاشق چایخوری بکینگ پورد و 3 و نیم پیمانه ارد را مخلوط کرده و انها را الک کرده و به خمیر شیرینی در مرحله قبل اضافه می کنیم و خمیر را ورز می دهیم تا یکدست شود و به دست نچسبد.


در ادامه چون به دو رنگ خمیر نیاز داریم ، خمیر را با دست به دو قسمت تقریبا مساوی تقسیم می کنیم و به یک قسمت ان 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو اضافه می کنیم و خمیر را خوب ورز می دهیم تا کاملا خمیر قهوه ای رنگ شود و پودر کاکائو با خمیر قاطی شود.


سپس از خمیر سفید چونه هایی به اندازه تقریبی نارنگی برداشته و انها را با دست گرد می کنیم. از خمیر قهوه ای نیز چونه هایی کمی کوچکتر از نارنگی برداشته و انها را نیز با دست کاملا گرد می کنیم.


سپس توپ خمیر سفید را باز کرده و داخلش خمیر گرد شده شکلاتی می گذاریم و ان را می بندیم و مجددا گرد می کنیم و سپس ان را روی یک سطح نایلون قرار داده و صاف به شکل بیضی با وردنه باز و پهن می کنیم.و سپس روی خمیر را از یک طرف با چاقو خط می اندازیم.

 


 سپس ان را زیر و رو می کنیم تا قسمت خط دار خمیر در زیرش قرار گیرد .

در ادامه داخل خمیر که صاف است را کرم شکلاتی قرار می دهیم ومی ریزیم و  سپس دو طرف خمیر را با دست به هم می چسبانیم  و با چاقو روی ان را خط می اندازیم.

 

شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع

 

شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع

 

شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع

و سپس خمیر شیرینی  را با دست کمی منحنی می کنیم و کج می کنیم .


سپس داخل یک سینی فر را کاغذ روغنی می اندزیم و خمیر های منحنی شده را کف سینی و با فاصله از هم می چینیم و سپس سینی را داخل فر با رحرارت 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده بود و برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزد و اماده شود.


سپس بعد از پخت سینی را از فر بیرون آورده و شیرینی ها را بعد از سرد شدن از کاغذ روغنی جدا کرده و انها را در ظرف مناسب می چینیم و شیرینی را برای وعده غذایی صبحانه و یا عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم.نوش جان

امیدوارم از تهیه این شیرینی و دستور پخت ان لذت برده باشید

شیرینی دبل چاکلت با مغز شکلات مایع

آخرین آموزش ها
برترین ها