haraj logo
جستجو

شوید پلو

مواد لازم :
برنج : 3پیمانه شوید : 3لیوان زعفران : به مقدار لازم نمک : به مقدارلازم روغن : به مقدارلازم آب : به مقدارلازم


ابتدا برنج را از چند ساعت قبل در نمک و آب خیس بدهید . تا هم نفخ آن گرفته شود و کمی هم پخت آن سریع تر بشود .  خب حالا آب را بگذارید جوش بیاید و مقداری نمک اضافه کنید و آب برنج را خالی کرده و برنج را در قابلمه در آب جوش بریزید . مقداری هم شوید اضافه کنید تا با برنج مخلوط شود .

شوید پلو


وقتی برنج کمی نرم شد . آب را خالی کرده و برنج و شوید را آبکشی کنید . مقداری آب سرد هم برای آبکشی روی آن بریزید. سپس ته دیگ مورد نظر را در ته قابلمه قرار داده و سپس برنج و شوید را روی آن ریخته و بگذارید دم بکشد و تا رمان پخت خود کاملا آماده خوردن شود .

 

خب حالا زعفران را میتوانید پس از پخته شدن برای تزیین هم استفاده کنید . یا این زعفران را هنگام دم کشیدن شوید پلو اضافه کنید . البته خانم های هاراجیای عزیز بیشتر برای تزیین استفاده میشه . و همراه با شوید پلو میل میشه ..دوستای عزیز عکس شوید پلو در مرحله نهایی فقط شوید پلو آن مدنظر است نه پخت مرغی که در کنار شوید پلو است . زیرا شوید پلو را همراه با مرغ و برخی همراه با کوفته قل قلی میل میکنند . پس من در اینجا برای شما فقط طرز تهیه شوید پلو را برای شما آوردم . حالا نظر خودتون مهمه که دوست دارین با چه خورشتی این شوید پلو خوشمزه را میل کنید . اِن شاالله که بهره کافی را از این شوید پلو ببرید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها