haraj logo
جستجو

شوید پلو با ماهی و پنیر برشته

مواد لازم :
تخم مرغ : 1 عددروغن مایع : مقدار لازمپیاز : 1 عددآبلیمو : نصف استکانبرنج : 3 پیمانهزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوریشوید خشک : 5 قاشق غذاخوریپنیر صبحانه : 200 گرمنمک،فلفل،زردچوبه : مقدار کافی

شوید پلو از جمله غذاهای مخلوط و خوشمزه ایرانی است. این غذای مخلوط خوشمزه هم با گوشت مرغ  هم با ماهی و یا گوشت ماهیچه قابل استفاده است. حتی می توان آن را بدون گوشت مرغ و ماهی و فقط با پنیر برشته تهیه کرد. در شمال کشور این غذا و همچنین باقالی پلو معمولا با پنیر برشته سرو می شود پنیر برشته در واقع یک چاشنی غذایی خوشمزه شمال کشور است که با پنیر صبحانه و زرد چوبه و شوید و تخم مرغ درست می شود و خیلی راحت و سریع آماده می شود و در عین خال بسیار لذیذ و خوشمزه است. در تهیه شوید پلو نیز می توان از شوید خشک و یا تازه  استفاده کرد . 

شوید پلو با ماهی کولی و پنیر برشته


اول برنج غذا را تهیه می کنیم.3 پیمانه برنج را از 2 ساعت قبل در آب نمک خیس می کنیم . سپس داخل یک قابلمه کمی اب می ریزیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا آب به جوش آید. سپس برنج خیس داده شده را داخل آب قابلمه می ریزیم و کمی نمک  و روغن مایع هم به آن اضافه می کنیم. (برای خوش عطر و رنگ شدن برنج 1 قاشق زعفران دمکرده نیز به برنج در حال جوشیدن اضافه می کنیم) بعد از چند دقیقه وقتی برنج قد کشید برنج را آبکش می کنیم .


سپس در این مرحله ته یک قابلمه کمی روغن مایع می ریزیم . در صورت تمایل می توانیم از سیب زمینی و یا نان بعنوان ته دیگ استفاده کنیم و یا بدون ته دیگ برنج را درست کنیم. یک کفکیر برنج را کف قابلمه  روی روغن ها می ریزیم و سپس کمی شوید خشک را روی برنجها می ریزیم و با دست شوید و برنج را قاطی می کنیم (1 قاشق غذاخوری از شویدها را برای پنیر برشته کنار می گذاریم).

به همین ترتیب لایه لایه برنج و شوید را در داخل قابلمه می ریزیم و مخلوط می کنیم تا مواد ما تمام شوند. سپس درب قابلمه را می بندیم و شعله گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم برنج دم بکشد حالا در این فرصت که  برای دم کشیدن برنج لازم است سراغ سرخ کردن ماهی های کولی و تهیه پنیر برشته می رویم.


در این مرحله ابتدا ماهی ها را خوب می شوریم و پاک و تمیز می کنیم. سپس 1 عدد پیاز را رنده می کنیم و داخل یک کاسه می ریزیم .نمک و فلفل و زردچوبه و آبلیمو را به کاسه پیازها اضافه می کنیم. سپس ماهی ها را 1 ساعت با آنها مزه دار می کنیم و این مواد را به  همه جای ماهی ها می مالیم تا مزه دار شوند. بعد از 1 ساعت ماهی را از کاسه خارج می کنیم.

سپس داخل یک  ماهیتابه کمی روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن خوب داغ شد ماهی ها را در روغن سرخ می کنیم چون این ماهی کوچک است باید در حدی سرخ شود که تیغ های آن نیز نرم شود و راحت خرده شود. وقتی ماهی ها سرخ شدند آن را کنار می گذاریم. (در صورت تمایل می توان از ماهی دیگر نیز برای شوید پلو با ماهی استفاده کرد.)


در این مرحله به تهیه پنیر برشته می پردازیم. برای این منظور ابتدا200 گرم پنیر را با چنگال خوب له می کنیم. داخل یک تابه کمی روغن مایع می ریزیم و پنیر را داخل روغن ریخته و همراه با 1 قاشق غذاخوری شوید و 1 عدد تخم مرغ و کمی زردچوبه در روغن مواد را باهم  خوب قاطی می کنیم. بعد از تقریبا 4 دقیقه که مواد قاطی شدند پنیر برشته ما آماده است. پنیر برشته را با باقالی پلو نیز خورده می شود . ضمنا می توان آن را با نان برای شام بعنوان یک غذای مستقل نیز خورد. 

شوید پلو با ماهی کولی و پنیر برشته


در این مرحله وقتی برنج دم کشید ، در یک دیس مناسب شوید پلو را می ریزیم و ماهی های کولی سرخ شده را کنار آن می گذاریم و پنیر برشته را نیز کنار دیس می ریزیم و برای وعده غذایی ناهارهمراه با لیمو و یا نارنج سرو می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها