haraj logo
جستجو

شویدباقالی پلو با خوراک بوقلمون

مواد لازم :
بوقلمون : 500گرمپیاز : 1عدد بزرگسیب زمینی : 2عدد کوچکهویج : 1عدد بزرگزعفران دمکرده : به میزان دلخواهروغن : 5 قاشق غذاخورینمک و فلفل : به مقدار لازمزردچوبه : 2 قاشق غذاخوریادویه کاری : 1 قاشق چایخوریپودرآویشن : 1 قاشق چایخوریبرنج : 3پیمانهباقالی : 150گرمشوید : 100گرمکره : 50گرم


یک عدد پیاز را رنده کرده در مقداری روغن تفت دهید. زردچوبه، ادویه و فلفل را اضافه کرده مجدداً تفت دهید. حال 2 لیوان آب در آن ریخته  بوقلمون را درون آن بیندازید. درب قابلمه را ببندید و شعله را زیاد کنید تا جوش بیاید سپس شعله را کم کنید تا آرام بپزد.

شوید پلوبا خوراک بوقلمون


یک ساعت بعد سیب زمینی و هویج را پوست کنده هرکدام را به دو قسمت تقسیم کنید و در قابلمه بوقلمون ها بیندازید. در صورت تمایل دو عدد پیاز کوچک را نیز پوست گرفته به بقیه مواد اضافه نمایید این کار باعث خوش طعم تر شدن آب بوقلمون ها می شود. برای خوش طعم و رنگ شدن بوقلمون ها می توانید مقداری زعفران آبکرده نیز در آن بریزید.

شویدباقالی پلو با خوراک بوقلمون


برنج را در قابلمه ای ریخته بشویید و قدری در آن آب بریزید که یک بند انگشت روی آن آب باشد. سپس نمک،  50 گرم کره، شوید ساطوری شده تازه و باقالی تازه دونیم شده را به آن اضافه نموده با هم مخلوط کنید. قابلمه برنج را روی شعله زیاد قرار دهید تا آب آن بجوشد و کم کم آب آن خشک شود. سپس همه مواد را در وسط قابلمه جمع کرده  سوراخ های در وسط آن با ته قاشق ایجاد کنید و درب قابلمه را با دمکنی بگذارید و حرارت را کم کنید تا با شعله ی کم دم بکشد.

شویدباقالی پلو با خوراک بوقلمون


پس از 40 دقیقه برنج و بوقلمون هردو آماده سرو می باشند.

شویدباقالی پلو با خوراک بوقلمون

آخرین آموزش ها
برترین ها