haraj logo
جستجو

ماکارونی سبزیجات رژیمی

مواد لازم :
ماکارونی : ۵۰۰ گرمروغن : به مقدار لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازمجعفری : ۲۵۰ گرم (یک لیوان)سیب زمینی : ۲ عدد متدسطذرت : دو عددفلفل دلمه ای : یک عدد متوسطخیارشور : به دلخواه برای تزئینپیاز : یک عدد نگینی شدهرب : دو قاشق غذاخوریادویه کاری : اندکی

تهیه ی مواد داخل ماکارونی: ابتدا ذرت ها را آب پز کرده و دانه های ذرت را با چاقو از بدنه جدا کنید و در یک کاسه بریزید. سپس جعفری تازه را هم ریز کنید و در ظرفی جدا قرار دهید. فلفل دلمه را نیز بشویید و نگینی کنید. سیب زمینی ها را نگینی کنید و در تابه با شعله ی ملایم سرخ کنید و در ظرف جداگانه ای بریزید. در مرحله ی بعد پیاز های نگینی را سرخ کنید و قبل از آنکه کامل طلایی شود، جعفری و فلفل دلمه ی نگینی را اضافه کنید و اندکی تفت دهید. سپس نمک، زردچوبه، فلفل، ادویه و رب را نیز اضافه کنید و بعد از آن ذرت پخته شده و سیب زمینی را نیز اضافه کنید و به خوبی همه مواد را ترکیب کنید تا مواد داخل ماکارونی آماده شود.

نکته: می توانید نصف لیوان آب به موادتان اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه روی شعله ملایم خوب پخته شود تا رب کامل با مواد مخلوط شود و مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.

تهیه ماکارونی: قابلمه ی متوسطی را پر از آب کنید و بگذارید جوش بیاید. سپس ماکارونی ها را در آب بریزید و به آن دو قاشق نمک و اندکی زردچوبه اضافه کنید. بعد از ۱۰ دقیقه ماکارونی ها را آبکش کنید. اکنون در قابلمه مقداری روغن ریخته و به عنوان ته دیگ می توانید از نان استفاده کنید. (که البته برای سلامتی چندان توصیه نمی شود.) همچنین از سیب زمینی های حلقه ای شده نیز می توانید استفاده کنید. سپس یک لایه ماکارونی ریخته و مقداری مواد ماکارونی روی آن می ریزیم. همین روند را ادامه می دهیم تا تمام مواد در قابلمه جا بگیرد. سپس در قابلمه را گذاشته و اجازه می دهیم تا ماکارونی روی شعله ی ملایم دم بکشد. بعد از حدود یک ربع ماکارونی سبزیجات ما آماده است. می توانید آن را با خیارشور میل بفرمایید. 

نکته : شما همچنین میتوانید مواد ماکارونی را پس از پخته شدن با ماکارونی آبکش شده را در قابلمه ی دیگری مخلوط کنید سپس بگذارید دم بکشد. این روش برای مواقعی که ماکارونی زودتر آبکش شده باشد بهتر است و باعث میشود ماکارونی بهتر دم بکشد و به خوبی پخته شود.

نوش جان.

 ماکارونی سبزیجات رژیمی

آخرین آموزش ها
برترین ها