haraj logo
جستجو

بیسکوییت رژیمی

مواد لازم :
شکر : 165گرمکره : 100گرمتخم مرغ : 1عددبکینگ پودر : 1 ق چنمک : به مقدار لازمپودر هل : به مقدار لازموانیل : 1 ق چآرد جو : 100گرم

امروز می خواهیم در مورد یک بیسکوییت خوشمزه رژیمی صحبت کنیم. این بیسکوییت برای کسانی که نمی خواهند شکر زیادی مصرف کنند، مناسب می باشد.
بیسکوییت رژیمی یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین انواع مختلف بیسکوییت است که امروز می خواهیم دستور پخت آن را بررسی کنیم.
در تهیه این بیسکوییت از مقدار بسیار کمی شکر استفاده می شود و همین عامل باعث شده تا کسانی که رژیم شکر دارند، بتوانند آن را مصرف کنند.
مواد لازم برای تهیه این بیسکوییت در همه فروشگاه ها به راحتی یافت می شود. دقت داشته باشید که برای پخت این بیسکوییت از مواد تازه استفاده نمایید. مراحل لازم برای تهیه این بیسکوییت خوشمزه به صورت زیر می باشد.


برای تهیه این بیسکوییت بهتر است از آرد جو استفاده کنید. در این مرحله ابتدا آرد جو را به همراه شکر ریز با یکدیگر مخلوط نمایید. برای درست کردن این بیسکوییت بهتر است که شکر را قبل از استفاده آسیاب کرده تا دانه های درشت آن به خوبی گرفته شود.

بیسکوییت رژیمی

بعد از مخلوط کردن آرد جو و شکر، باید کرده ذوب شده و پودر هل را نیز به این مخلوط اضافه نمایید. تخم مرغ  را در ظرفی جداگانه بشکنید و با کمک یک چنگال آن  را به خوبی بهم بزنید.
سپس وانیل، بکینگ پودر و مقدار کمی نمک را به تخم مرغ اضافه کنید و آن را کمی هم بزنید تا تخم مرغ و وانیل به خوبی با یکدیگر مخلوط شود. تخم مرغ شما باید از حالت لختی خارج شود و بعد آن را به آرد اضافه نمایید.
بعد از اضافه کردن تخم مرغ به آرد، آن ها را به خوبی هم بزنید. اگر در این مرحله دیدید که مایع مورد نظر به دست شما می چسبد، بهتر است که به آن کمی آرد جو اضافه کنید تا به خوبی سفت شود. به این نکته توجه کنید که اگر تخم مرغ انتخابی شما بزرگ بود حتما باید به آن مقدار آرد جو بیشتری اضافه گردد. اگر دیدید که مایع به دست شما نمی چسبد از اضافه کردن مقدار زیاد آرد جو خودداری کنید.

بیسکوییت رژیمی


در این مرحله باید مایع خمیر را که در مرحله قبل آماده کرده اید را در کیسه فریزر بریزید و به مدت نیم ساعت بگذارید در یخچال استراحت کند. حتما خمیر مورد نظر را در یخچال قرار دهید تا بیسکوییت شما شکل خوبی به خود بگیرد. بعد از این که خمیر را از یخچال درآوردید، آن را بین دو کاغذ روغنی قرار دهید. کاغذ های روغنی شما بهتر است در حدود 3 سانتی متر قطر داشته باشد. بعد از این که خمیر بیسکوییت را در داخل کاغذ های روغنی ریختید، آن را با کاتر در اندازه های دلخواه برش بزنید.

بیسکوییت رژیمی

 بعد از این که برش را انجام دادید آن را در فاصله کمی در داخل سینی فر بچینید.

بیسکوییت رژیمی

در این زمان فر را از قبل روشن کنید تا به خوبی گرم شود. زمان لازم برای پخت این بیسکوییت 15 تا 20 دقیقه می باشد. فر را در 180 درجه سانتی تنظیم نمایید.


بعد از این که بیسکوییت ها را در داخل سینی قرار دادید آن را در داخل فر بگذارید. رنگ بیسکوییت به علت استفاده آرد جو کمی تیره می شود که این کاملا طبیعی است.
می توانید بیسکوییت را در حدود 5 دقیقه بیشتر در فر نگه دارید تا کاملا حالت گریل شده پیدا کند. به محض این که بیسکوییت شما پخته شد آن را از فر در بیاورید تا زیر بیسکوییت نسوزد.

بیسکوییت رژیمی

در پخت این بیسکوییت می توانید از آرد معمولی هم استفاده نمایید اما مزیت بیسکوییت جو این است که کاملا کم شکر می باشد. برای کسانی که فر ندارند می توانند این بیسکوییت را در داخل تابه درست کنند.
برای این منظور یک تابه بزرگ را انتخاب کنید و بگذارید روی شعله کم حرارت بماند. مقداری روغن به آن اضافه کنید و به کمک قالب های کیک یزدی، خمیر را در داخل آن قرار دهید.
در تابه را بگذارید تا بیسکوییت شما در حرارت بسیار کم به خوبی بپزد. دقت داشته باشید که حتما باید تابه شما به خوبی داغ باشد تا خمیر به کف آن نچسبد.
زمان پخت این بیسکوییت خوشمزه بسیار کم است و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. این بیسکوییت رژیمی را در کنار خانواده درست کنید و لذت ببرید. نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها