haraj logo
جستجو

کلوچه دزفولی

مواد لازم :
ارد : 3 لیوانشیر : نصف لیوانکره : 40 گرمروغن مایع : نصف لیوانخمیر مایه : 1 قاشق غذاخورینمک : یک پنسزیره سیاه : 1 قاشق چایخوریدارچین : 1 قاشق چایخوریشکر : 1 قاشق غذاخوریخرما : 20 عددرازیانه : 1/2 قاشق چایخوریتخم گشنیز : 1/2 قاشق چایخوریزنجبیل : 1/2 قاشق چایخوریزرده تخم مرغ : 1 عددزعفران دمکرده : 1 قاشق غذاخوری

تنوع دسرها و کیک ها و غذاهای سنتی اقوام مختلف ایران و مردم در مناطق مختلف کشور ما بسیار زیاد است و یادگیری طریقه درست کردن انها خیلی خوب و مفید بوده ما را با سلیقه و ذائقه مردم مناطق مختلف اشنا می کند.مثلا از جمله قسمتهای ایران که غذاها و دسرهای خیلی خوشمزه ای دارند جنوبی ها و مردم جنوب کشور هستند.

یکی از میان وعده های خوشمزه که بعنوان عصرانه و یا صبحانه نیز می توان ان را استفاده کرد و بسیار خوشمزه بوده و طرز تهیه خیلی راحتی دارد و در زمانی خیلی کم می توان ان را به راحتی در منزل درست کرد کلوچه دزفولی خرمایی است. در این مطلب طرز تهیه این کلوچه را که شامل آرد و کره و خمیر مایه و زیره سیاه و شکر و رازیانه و شیر و روغن مایع و نمک و دارچین و خرما و زرده تخم مرغ و زعفران دمکرده  است را برایتان می نویسم تا ان را در منزل تهیه نمایید.


ابتدا و برای شروع تهیه این کلوچه خوش عطر و مزه  خمیر مایه را عمل می اوریم و برای این منظور ، 1 قاشق غذاخوری خمیر مایه و 1 قاشق غذاخوری شکر را داخل ظرف حاوی نصف لیوان شیر ولرم می ریزیم ( 1 قاشق غذاخوری از شیر را استفاده نمی کنیم و نگه می داریم) و درب ظرف را می بندیم و منتظر می شویم تا خمیر مایه عمل کند و حجم مواد زیاد شود.


در ادامه کار 3 لیوان ارد را الک کرده و به ان یک پنس نمک و 1/2 قاشق چایخوری زنجبیل و 1/2 قاشق چایخوری تخم گشنیز کوبیده شده و 1 قاشق چایخوری زیره سیاه و 1/2 قاشق چایخوری رازیانه را اضافه می کنیم و انها را داخل یک ظرف می ریزیم.


در ادامه کار 40 گرم کره و  نصف لیوان روغن مایع را به ظرف مخلوط مواد آردی مرحله قبل اضافه می کنیم تا مواد ما به شکل خرده نان در اید و سپس خمیر مایه عمل امده مرحله اول را نیز به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و ان را با دست ورز می دهیم اگر خمیر ما خشک بود کمی شیر و یا اب به ان اضافه می کنیم و مجددا خمیر را ورز می دهیم( اضافه کردن شیر در این مرحله شاید انجام نشود و بستگی به میزان خشکی خمیر شما دارد).تقریبا حدود یک ربع بایستی خمیر را با دست ورز داد.

 کلوچه دزفولی


در ادامه کار خمیر را بعد از ورز دادن در ظرف دربسته گذاشته و یا روی ان را سلفون می کشیم و به ان 1 ساعت در محیط اتاق استراحت می دهیم تا حجمش زیاد شود.


در ادامه کار 20 عدد خرما را شسته و هسته انها را بیرون می اوریم و پوست انها را می کنیم و انها را با 1 قاشق چایخوری دارچین  و 1 قاشق غذاخوری شیر مخلوط می کنیم.


در ادامه کار بعد از استراحت خمیر از ان چونه هایی اندازه نارنگی جدا می کنیم و ان را با وردنه و یا دست باز می کنیم و از خرماهای اماده شده مرحله قبل وسط خمیر می گذاریم و مجددا خمیر را می بندیم و  به شکل دایره ای باز می کنیم و روی خمیر را با چنگال و یا خلال دندان سوراخ سوراخ می کنیم.

 

کلوچه دزفولی


در ادامه کار رومال را برای استفاده و رنگ کردن روی کلوچه ها تهیه می کنیم و 1 عدد زرده تخم مرغ و1 قاشق غذاخوری  زعفران دمکرده را با هم مخلوط می کنیم و سپس ان را با قلمو روی سطح کلوچه می مالیم.


در ادامه کار کف یک سینی فر کاغذ روغنی می گذاریم و کلوچه ها را با فاصله روی کاغذ روغنی می گذاریم و سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد و برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کلوچه بپزد.

سپس وقتی کلوچه خرمایی پخت سینی را از فر بیرون اورده و بعد از سرد شدن انها را از روی سینی جدا کرده و در ظرف مناسبی قرار می دهیم و کلوچه را همراه با چای و یا قهوه برای عصرانه و یا بعنوان یک میان وعده سالم در فاصله صبح تا ظهر میل می کنیم.نوش جان

کلوچه دزفولی

آخرین آموزش ها
برترین ها