haraj logo
جستجو

مرغ ترش خوشمزه

مواد لازم :
پیاز متوسط : 1 عددنمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازمرب گوجه فرنگی : به مقدار لازمرب انار : به مقدار لازمسبزی جعفری : 50گرمگردو : 5 عددپودر سیر : به مقدار لازمسبزی نعنا : به مقدار لازمبرنج : 3 پیمانهانار : 2عددگوشت مرغ : 2عدد سینه و ران

با سلام و هزاران درود خدمت تهاراجبانوهای عزیز و محترم هاراجی های نازنین و دوست داشتنی. بسیااااار خوشحال و مسرورم در خدمت شما عزیزان و بزرگواران دوست داشتنی هستم. امیدوارم روز سراسر شاد و خوشحال و سرشار از خنده و شادی و عشق را سپری کرده باشین. در خدمت شما بزرگواران عزیزم و بانوهای محترم و گرامی هستم با اموزش یک غذای به شدت لذیذ و خوشمزه و عاااالی به نام مرغ ترش که بی نهایت میدونم دوسش دارین و از خوردن ان لذت می برین. پس حسابی با هم اماده می شویم و پیش می رویم برای اموزش این غذای به شدت لذیذ. خب پس اماااااااااااده اید ؟

 

در مرحله اول تهیه غذای مرغ ترش خوشمزه ابتدا باید یک عدد پیاز را به خوبی شسته تا الودگی های ان برطرف شود و سپس پیار ها را به صورت کاملا نگینی و خیلی ریز خرد می کنیم به صورت کاملا یکدست و در یک تابه به همراه مقداری روغن روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار می دهیم تا کاملا سرخ و طلایی رنگ شوند و بعد از حدود چندین دقیقه از سرخ شدن پیاز ها به انها ادویه را که شامل نمک و فلفل و زردچوبه هست و به همراه مقدار دلخواه و کمی پودر سیر اضافه می کنیم و خووووب هم می زنیم تا ادویه ها با پیاز مخلوط شود و کاملا یکدست و یکنواخت گردد و مزه دار و خوش طعم گردد.

بعد از سرخ شدن کامل پیاز ها و اضافه کردن ادویه نوبت به رب گوجه فرنگی و رب انار می رسد که به ترتیب ان ها را به پیاز ها اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملا با پیاز ها مزه دار شوند و اجازه می دهیم چند دقیقه ای روی حرارت اجاق باشد.

مرغ ترش خوشمزه

مرغ ترش خوشمزه

مرغ ترش خوشمزه


در مرحله دوم تهیه غذای مرغ ترش خوشمزه بعد از اضافه کردن رب گوجه و رب انار نوبت به اضافه کردن انار های دانه شده و سبزی جعفری و نعنا و پودر گردو  می رسد  که به تابه پیاز داغ و رب اضافه می کنیم و به خوووووبی هم می زنیم تا کاملا مخلوط شوند و حسابی مزه دار گردند و اجازه می دهیم روی حرارت ملایم اجاق گاز بماند و بعد کنار می گذاریم.

بعد در همین حین گوشت مرغ  را به خوبی می شوریم و در یک قابلمه به همراه مقداری اب روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا مرغ ها پخته شوند و اماده گردند حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه ای طول می کشد و بعد از اماده شدن و پخته شدن مرغ ها ان ها از قابلمه خارج کرده و با چنگال به خووووبی ریش ریش می کنیم تا کاملا یکدست شوند و بعد این مرغ های ریش ریش شده را داخل تابه مواد اماده شده می ریزیم و خووووب هم می زنیم تا مواد با گوشت مخلوط گردند و یکدست شوند و اجازه می دهیم تا کاملا زیر حرارت ملایم اجاق گاز اماده و پخته شوند.


می توانیم حتی مرغ های پخته شده را از قبل به قطعات کوچک تری ریز ریز کنیم و سپس ان ها را داخل تابه پیاز داغ و رب و انار بریزیم و اجازه دهیم تا اماده شود. و بعد از حدود بیست دقیقه  ای مرغ ترش ما امااااااده است. نوووووووووش جااااااااااااان

 


می توانیم در کنار مرغ ترش از سبزی خوردن تازه و زیتووون خوشمزه استفاده کنیم و میل نماییم.

مرغ ترش خوشمزه

 

مرغ ترش خوشمزه


در مرحله سوم تهیه مرغ ترش خوشمزه نوبت به اماده سازی برنج می رسد که حدود سه الی چهار پیمانه برنج را به خوبی پاک می کنیم و در یک ظرفی مناسب خیس می کنیم و کمی نمک می زنیم و سپس یک قابلمه را از اب پر کرده و روی حرارت اجاق گاز قرارمی دهیم تا بجوشد و بتوانیم برنج را ابکش کنیم که بعد از حدود نیم ساعت از جوشیدن اب به ان برنج خیس خورده را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا برنج کمی قد بکشد و نرم شود و سپس ان را ابکش می کنیم و به خوووبی دم می نماییم.

بعد از ابکش کردن کف قابلمه را با کمی روغن چرب می کنیم و می توانیم سیب زمینی و یا از نان لواش تازه برای کف ان استفاده کنیم و سپس برنج را داخل قابلمه ریخته و دم کنی را روی ان می گذاریم تا برنج دم بکشد. نووووش جااان.

 

مرغ ترش خوشمزه

 

مرغ ترش خوشمزه

مرغ ترش خوشمزه

آخرین آموزش ها
برترین ها