haraj logo
جستجو

داوود پاشا( فسنجان ترکیه ای)

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 300 گرمپیاز : 2 عددآرد : 1 قاشق غذاخورینعنا : 1 قاشق غذاخوریرب انار : 1 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافیپودر سیر : مقدار کافیپودر آویشن : مقدار کافیرب انار : 3 قاشق غذاخوری

خورشت داوود پاشا غذای ترکیه ای (خورشت ترکیه ای) که به علت طرز تهیه راحت و آسانی که دارد و نیز اینکه  در زمان اندک قابل تهیه است و نیز بخاطر طعم و مزه دلنشین و لذیذ آن( از لحاظ شکل و رنگ و لعاب بسیار شبیه خورشت فسنجان ایرانی است) امروزه بسیار مورد علاقه و پر طرفدار در بین مردم ایران است.این خورشت خوشمزه با نعنا و گوشت قلقلی و رب انار و پیاز و ... درست می شود.با استفاده از رب انار ترش و شیرین و یا ملس  می توان خورشت را  در سه  مزه ملس و شیرین و یا حتی ترش درست کرد.در اینجا طرز تهیه خورشت داوود پاشا ( فسنجان ترکیه ای) را برایتان می نویسم. این غذای خوشمزه بیشتر برای وعده غذایی ناهار و همراه با برنج گزینه مناسبی است ولی می توان آن را برای شام و با نان نیز سرو کرد.


ابتدا و برای شروع درست کردن خورشت ، به تهیه قسمت اصلی خورشت یعنی گوشت قل قلی آن می رویم. برای این کار ابتدا 1 عدد پیاز را با آب می شوریم و با چاقو آن را پوست می کنیم و سپس پیاز را با رنده ریز آن را رنده می کنیم و آب پیاز را دور می ریزیم تا گوشت قل قلی ما وا نرود( در صورت تمایل می توان برای جلوگیری از وا رفتن گوشت قل قلی  به آن آرد اضافه کرد). 

 خورشت داوود پاشا


سپس در مرحله دوم 300 گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوساله و گوسفند را داخل یک کاسه می ریزیم و با پیاز رنده شده و آب گرفته مخلوط می کنیم .سپس نمک فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی همراه با پودر سیر و پودر آویشن داخل کاسه حاوی گوشت و پیاز می ریزیم و مواد را خوب با دست ورز می دهیم تا کاملا قاطی شوند و مواد ما منسجم شود.حالا روی کاسه را می پوشانیم و نیم ساعت به مواد در یخچال استراحت می دهیم. 

خورشت داوود پاشا


سپس در مرحله سوم کاسه گوشت و پیاز را بعد نیم ساعت از یخچال بیرون می اوریم و به اندازه تقریبی گردو از گوشت و پیاز بر می داریم و با دست آنها را به شکل توپهای کوچک در می آوریم . 

خورشت داوود پاشا


سپس در این مرحله داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز قرار می دهیم و وقتی روغن داغ شد توپهای گوشتی را در روغن داغ از همه طرف خوب سرخ می کنیم. سپس آنها را روی دستمال کاغذی می گذاریم تا روغن اضافی گوشتها گرفته شود. 


سپس در این مرحله 1 عدد پیاز را برداشته و با آب می شوریم و پوست انر ا می گیریم و سپس با چاقو آن را به صورت خیلی ریز خرد می کنیم . داخل یک تابه کمی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن خوب داغ شد پیازها را در روغن سرخ می کنیم تا نرم و کم حجم شود.سپس 1 قاشق غذاخوری نعنا خشک را در تابه پیاز داغها هراه با زردچوبه و نمک تفت می دهیم.سپس گوشتهای قل قلی سرخ شده را در این تابه همراه با نعنا داغ و پیاز داغ کمی تفت می دهیم تا مزه دار شوند.


سپس در این مرحله داخل یک ظرف 3 قاشق غذاخوری رب انار را با 1/5 لیوان آب مخلوط میکنیم و 1 قاشق غذاخوری آرد را نیز به ظرف حاوی رب انار و آب اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا گلوله نشود و حل شود.حالا سس تهیه شده را داخل تابه حاوی گوشت قل قلی و پیاز داغ و سیر اغ می ریزیم.زیر شعله گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم تا رب انار به خورد گوشت ما برود و خورشت جا بیفتد و غلیظ شود.


سپس در این مرحله وقتی خورشت کم آب شد آن را در یک ظرف مناسب می ریزیم و با مواد دلخواه مثل دانه انار و ... به سلیقه خود تزیین می کنیم.خورشت را برای وعده غذایی ناهار با برنج و همراه با سالاد شیرازی و سبزی خوردن و ...میل می کنیم.نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها