haraj logo
جستجو

کلوچه خرمایی

مواد لازم :
آرد سفید : 3لیوانبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریخمیر مایه : یک قاشق غذاخوریوانیل : نصف قاشق چایخوریشکر : 4 قاشق غذاخوریشیر : سه چهارم لیوانتخم مرغ : 1عددکره : 50گرمروغن : 4 قاشق غذاخوریزعفران دمکرده : 1قاشق غذاخوریخرما : 20عددپودر هل : یک قاشق چایخوریگردو : نصف فنجاندارچین : 2قاشق چایخوریکنجد : 2 قاشق غذاخوری


ابتدا کره را که یک ساعت قبل از یخچال درآورده ایم تا به دمای محیط برسد و روغن مایع را با هم می زنیم تا رنگ آنها روشن شود. بعد تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده ، 5 دقیقه می زنیم.

کلوچه خرمایی


شیر را گرم می کنیم در حدی که دست را نسوزاند و یک قاشق از شکر را در آن حل می کنیم بعد خمیرمایه را درون آن ریخته 10 دقیقه صبر می کنیم تا عمل بیاید.


بقیه شکر را به همراه مخلوط خمیرمایه به مخلوط تخم مرغ و کره اضافه می کنیم. آرد و بکینگ پود را الک کرده  و کم کم به آنها اضافه می کنیم تا خمیری نرم بدست بیاید که چسبناک نباشد. ده دقیقه آن را ورز می دهیم. سپس درب آن را گذاشته یک ساعت به آن استراحت می دهیم.

کلوچه خرمایی


در این یک ساعت مواد میانی کلوچه را آماده می کنیم. به این صورت که هسته و پوست خرما را از آن جدا می کنیم و به همراه هل و دارچین چند دقیقه روی حرارت تفت می دهیم بعد گردو را نیز به آن اضافه کرده مخلوط می کنیم تا خمیر نرمی بدست آید.

کلوچه خرمایی


پس از یک ساعت خمیر پف می کند. حال به اندازه نارنگی از خمیر برداشته و در کف دست گرد می کنیم، وسط آن را گود کرده و مواد میانی را داخل آن قرار می دهیم و با دست به آن فرم می دهیم.


خمیرها را درون  سینی فر که درآن کاغذ روغنی گذاشته ایم می چینیم و روی آن ها مخلوطی از روغن و زعفران می مالیم و کمی کنجد روی آنها می پاشیم. سپس درون فری که از قبل با دمای 180 درجه گرم شده قرار می دهیم.

پس از بیست دقیقه کلوچه ها آماده سرو می باشند.

کلوچه خرمایی

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها