haraj logo
جستجو

شیرینی دانمارکی

مواد لازم :
خمیر مایه : 3 قاشق غذا خوری تخم مرغ : 3 عدد شکر : نصف پیمانه روغن : یک پیمانه زعفران دمکرده : یک قاشق چای خوری وانیل : نصف قاشق چای خوری گلاب : یک پیمانه شیر : 2 پیمانه پودرقند : یک پیمانه آرد سفید : 6 پیمانه زرده تخم مرغ : یک عدد کنجد : به مقدار لازم کره : به مقدار لازم پودر شکر : به مقدار لازم


ابتدا روغن مایع مون رو توی یه ظرف گود مناسب می ریزیم. شکر مون رو بهش اضافه می کنیم و با هم زن خوب هم می زنیم. با دور تند هم زن به مدت پنج دقیقه هم می زنیم تا کرم رنگ بشه. وقتی به این مرحله رسید حالا وانیل و زعفران دم کرده رو بهش اضافه می کنیم. توی ظرف جداگانه تخم مرغ ها مون رو می شکنیم و با هم زن به خوبی هم می زنیم تا پف کنه و از لختی کاملا در بیاد.

حالا تخم مرغ ها مون رو به مخلوط روغن و شکر مون اضافه می کنیم و خوب با دور متوسط هم زن هم می زنیم تا یک دست بشه. یک پیمانه شیر مون روبا زعفران دم کرده ترکیب می کنیم و به مخوط اضافه می کنیم و باز هم می زنیم تا یک دست بشه. پنج پیمانه از آرد مون رو با وانیل و سه بار از الک رد می کنیم تا کاملا یک دست بشه و گلوله ای توش نمونه.

حالا خمیر مایه رو هم به آرد اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم. مخلوط آرد و خمیر مایه رو در چند مرحله و به آرومی به مخلوط خمیر مون اضافه می کنیم. وقتی که اضافه کردن آرد تموم شد حالا خمیر رو از ظرف در میاریم و روی میز کار رو آرد می پاشیم و خوب خمیر رو ورز می دیم. وقتی که ورز دادن خمیر تموم شد حالا خمیر رو توی ظرف گود چرب شده می ذاریم. روش رو با سلفن می پوشونیم و توی جای گرم قرار م دیم تا کم ور بیاد.

دو ساعت توی محیط آشپز خونه بمونه خوبه. روش رو هم با حوله می پوشونیم. توی این مدت خمیر مایه فعال میشه و باعث ور اومدن خمیر میشه. ظرف رو خیلی بزرگ بر ندارید این طور خمیر دیر ور میاد و باعث ترش شدن خمیر میشه. 


برای درست کردن کرم وسط شیرینی دانمارکی ابتدا یک پیمانه شیر رو با یک پیمانه گلاب ترکیب می کنیم و می ذاریم تا جوش بیاد. یک پیمانه آرد سفید و پودر قندمون رو هر کدو جدا گانه الک می کنیم. آرد سفید رو سه بار الک می کنیم تا یک دست بشه و گلوله داخلش نباشه. پودر قند مون رو هم چند بار الک می کنیم تا گلوله یا تکه قند داخلش نباشه.

حالا پودر قند و آرد سفید رو با هم ترکیب می کنیم و باز دو بار الک می کنیم تا یک دست بشن. مخلوط شیر و گلاب مون که جوش اومد وانیل رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم. هم می زنیم. حالا مخلوط آرد و پودر قند رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا گلوله نشه و یه مخلوط غلیظ به ما بده. غلظتش مواد باید زیاد باشه و شکل پذیر باشه. مواد مون رو می ذاریم کنار تا بمونه. خمیر ور اومده رو از ظرف گود در میاریم و با دست چرب شده خوب ورز می دیم تا کمی پفش بخوابه. خمیر رو روی تخته کار با وردنه باز می کنیم و به شکل مستطیل باز می کنیم. قطر خمیر رو به اندازه پنج میلی متر باز می کنیم. از خمیر نوار های هفت سانتی متری در میاریم. اگر طول خمیر زیاده نوار ها رو نصف می کنیم. همین که خمیر دو بار دور خودش پیچیده شه کافیه.

شیرینی دانمارکی

ابتدای خمیر به اندازه یک قاشق مربا خوری سر پر از مواد میانی شیرینی دانمارکی قرار می دیم و خمیر رو دور مواد می پیچیم. شیرینی ها رو توی سینی فر که از قبل فویل گذاری و چرب شده می ذاریم. حالا می ذاریم شیرینی ها توی سینی به مدت نیم ساعت استراحت کنن.

شیرینی دانمارکی


برای رو مال شیرینی ها مون یک دونه زرده رو با کمی شکر و کمی کره آب شده تر کیب می کنیم و با قلمو روی شیرینی ها مون می مالیم. کمی کنجد و شکر دانه درشت هم روش می پاشیم.

فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. سینی فر رو توی فر قرار می دیم و اجازه می دیم به مدت بیست دقیقه داخل فر بمونه تا خوب بپزه و روش طلایی بشه.

شیرینی ها که پخته شون کامل شد از فر در میاریم و میذاریم تا خنک بشن. بعد توی ظرف مناسب سرو می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها