haraj logo
جستجو

خورشت کاری

مواد لازم :
سینه مرغ : 400 گرمسیر : 4 حبهزیره سبز : 1 قاشق غذاخوریخامه : 1 فنجاننمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیپودر میخک : 1 قاشق چایخوریماست : 1 لیوانپودر کاری : 1/2 قاشق چایخوریکره : 30 گرمپودر زنجبیل : 1 قاشق چایخوریپیاز : 2 عددرب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار لازم

ادویه کاری در واقع ادویه ای ترکیبی از دارچین- سیر -هل- زردچوبه و فلفل و .. است که در آشپزی کشورهای شرق ایران مثل هندوستان و پاکستان بسیار استفاده می شود.با این ادویه خوشمزه غذاهای مختلف و متنوعی درست می شود.یکی از غذاهای خوشمزه که امروزه در ایران با این ادویه درست می شود خورشت کاری است.خورشت کاری خورشتی متعلق به هند و درواقع ادویه کاری ادویه ای اصالتا هندی است.این غذای تند و لذیذ تقریبا در همه جای هندوستان درست می شود.

در اینجا طرز تهیه این غذای خوشمزه با سس خامه و ماست و همراه با تکه های سینه مرغ پخته شده را برایتان می نویسم.البته در برخی مدلهای پخت این خورشت از سس خامه استفاده نمی شود و خورشت فقط با رب گوجه فرنگی و به صورت ربی درست می شود. اساس این خورشت بر پایه ادویه های کاری و زنجبیل و فلفل و سیر است.این خورشت برای وعده غذایی ناهار با برنج بسیار مناسب است. 

خورشت کاری


در ابتدا و برای شروع کار سس خامه و ماست غذا را درست می کنیم و برای این کار داخل یک ماهی تابه 30 گرم کره می ریزیم و ماهی تابه را روی گاز می گذاریم تا کره ذوب شود( در صورت تمایل می توانید از روغن مایع بجای کره استفاده کنید).سپس 1 عدد پیاز را با آب می شوریم و پوست ان را با چاقو می گیریم و به صورت خلالی آن را می بریم و خرد می کنیم و پیاز را در کره( یا روغن مایع)  تفت می دهیم تا سبک شود. سپس 4 حبه سیر را پوست می کنیم و با سیر خرد کن له می کنیم ( یا با رنده ریز آن را رنده می کنیم) و به تابه پیازها اضافه می کنیم  و داخل روغن داغ تفت می دهیم تا بوی سیر فضا را پرکند.سپس 1 قاشق غذاخوری زیره سبز و نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار کافی  و 1 قاشق چایخوری زنجبیل و 1 قاشق چایخوری پودر میخک را به تابه اضافه می کنیم و حدود 2 دقیقه ادویه ها را در تابه با پیاز و سیر داغ تفت می دهیم.

خورشت کاری


سپس در این مرحله 1 فنجان خامه و 1 لیوان ماست را به مواد مرحله اول در داخل تابه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم وتقریبا به مدت  10 دقیقه مواد را داخل تابه  و روی شعله گاز خوب هم می زنیم تا سس ما غلیظ شود.اکنون سس خورشت کاری ما آماده است.

خورشت کاری


سپس در این مرحله 1 عدد پیاز دیگر را پوست می کنیم و با چاقو به صورت خیلی ریز خرد می کنیم. داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی شعله گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن داغ شد پیازها را در روغن تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود.


سپس در این مرحله 400 گرم سینه مرغ را با آب می شوریم( در صورت تمایل می توان بجای سینه مرغ و خرد کردن آن  از هر قسمت مرغ مثل ران و یا بالای ران و یا ترکیبی از آنها استفاده کرد،  این کار سلیقه ای است) و روی تخته با چاقوو یا ساطور به اندازه تقریبا جوجه کبابی ، سینه مرغ را خرد و ریز می کنیم و سپس سینه مرغ ریز شده  را داخل روغن و در تابه پیاز داغها تفت می دهیم و سپس نمک و فلفل و پودر کاری و رب گوجه فرنگی را به مرغ اضافه می کنیم و هم می زنیم .مرغ را آنقدر تفت می دهیم تا رنگ آن تغییر کند.

خورشت کاری


سپس در این مرحله وقتی مرغ پخت و تغییر رنگ داد آن را به تابه حاوی سس مخصوص خورشت کاری( سس ماست و خامه و ...) اضافه می کنیم و تقریبا نیم ساعت روی شعله گاز تابه حاوی مواد خورشت کاری را قرار می دهیم تا خورشت کاری ما جابیفتد و مزه ها به خورد مرغ رودو مزه ها در هم ادغام شوند .وقتی خورشت غلیظ شد ، اکنون خورشت ما آماده است آن را در ظرف مناسب و گود می ریزند و با برنج برای ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی و یا برای شام با نان سرو می کنند . نوش جان

خورشت کاری

آخرین آموزش ها
برترین ها