haraj logo
جستجو

خورشت کاری

 

مواد لازم :
روغن زیتون 3 قاشقپیاز متوسط خرد شده 1 عددسیر رنده شده 6 حبهفلفل چیلی خرد شده 5 عددزنجبیل 1/2 قاشق چایخوریدانه هل 3 عددمیخک 2 بوتهچوب دارچین 1 عددزیره 1 قاشق چایخوریپودر گشنیز خشک 1 قاشق چایخوریزردچوبه 1 قاشق چایخوریپودر سیر 1 قاشق چایخوریفلفل قرمز تند 1 قاشق چایخوریآب 1 فنجانگوشت کت گاو یا گوساله تکه شده 1 کیلو

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۱۰ دقیقه

زمان کل : ۱۳۵ دقیقه

برای : ۶ نفر

ارزش غذایی: 320 Calories

تصویر ورش کاری با گوشت

خورش کاری با گوشت

 

طرز تهیه: دریک تابه بزرگ، روغن زیتون را بریزید و روی حرارت ملایم داغ کنید. پیازها را دخل تابه بریزید و آنها را  تقریبا 5 دقیقه و تا وقتی نرم و طلائی و نیمه شفاف شوند، تفت دهید. حرارت را کمی کمتر کنید و پیزاها را تا زمانی که قهوه ای شوند، هم بزنید.

 

سیر، فلفل سبز، زنجبیل، هل، میخک و چوب دارچین را به پیاز تفت داده شده اضافه کنید. مواد را باهم خوب بهم بزنید تا جاییکه سیر قهوه ای رنگ و مواد خوب باهم میکس شوند.

 

در یک ظرف زیره، گشنیز، زردچوبه، پودر سیر، فلفل قرمز تند و اب را با چنگال باهم مخلوط کنید و در تابه پیاز بریزید. مواد را به طور پیوسته باهم هم بزنید تا غلیظ شوند و آب مواد تقریبا تبخیر شود.

 

تکه های گوشت را داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا سس روی آنها را بگیرد. در تابه را بگذارید و اجازه دهید تا مواد 1 تا 1 ساعت و نیم بجوشد و  گوشتها بپزد و خورش طبخ شود.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها