haraj logo
جستجو

خیارشور

مواد لازم :
خیار قلمی : یک کیلوفلفل سبز تند : 3 عددشوید : سه ساقهسیر : یک بوتهآب جوش : به میزا نلازمبرگ کرفس : 100 گرم

برای تهیه خیار شور نیاز است این توضیحات را بدانیم تا با دانستن تمام فوت و فن های آن خیارشور باکیفتی درست کنیم خیارشور ها بعد از رسیدن ترد و خوشمزه شود.

1- اگر تمایل دارید رنگ خیارشوری که قرار است آماده کنید همچنان سبز بماند باید ظرف نگهداشتن خیارشور هفت روز به دور از تابش مستقیم نور و در سایه باشد.

2- اگر می خواهید خیارشور روشن تر شود باید ظرف خیارشور را نزدیک به محلی که نور خورشید می تابد مثل نزدیکی پنجره قرار دهیم.

3- سرکه وآبی که قرار است روی خیار ها بریزیم باید سرد باشد.


خیار ها و سبزیجات را با آب سرد می شوییم سپس آن ها را بروی پارچه ی تمیزی می چینیم تا خوب خشک شود. آبی که قبلا جوشیده و سرکه و نمک را در ظرفی می جوشانیم و کنار می گذاریم تا خنک شود. نکته: ( خیار ها حتما ریز و تر وتازه باشد. برای هر لیوان آب نصف قاشق شکر بزنید. برای هر کیلو خیار یک استکان سرکه استفاده کنید.)

خیار شور


دبه ای را که در نظر گرفته ایم خوب می شوییم و خیار ها را کف آن می چینیم. سیر و فلفل سبز تند را روی خیار هایی که چیده ایم می گذاریم و محلول سرکه و نمک را روی خیارها می ریزیم و کرفسی را که قبلا خلی ریز خرد کرده ایم را به دبه اضافه می کنیم. درب دبه را محکم می بندیم و به جای خنک انتقال می دهیم. قاعدتا بعد از هفت روز خیارشور باید آماده شود تا برای میل کردن به یخچال انتقال دهید.

نکات آخر: برگ کرفس را برای وارد نشدن هوا به داخل دبه روی خیار ها می گذاریم.

اگر خیار و سبزیجات آب داشته باشند باعث کپک زدن خیاشور می شوند.

چروکیدگی خیارشور نشان از زیاد بودن نمک آن دارد.

خیارشور

خیارشور

آخرین آموزش ها
برترین ها