haraj logo
جستجو

بیسکویت سه لایه کرم دار

مواد لازم :
آرد : 250 گرمکره : 130 گرمشکر : 125 گرمتخم مرغ : 1 عددبکینگ پودر : 1 قاشق غذاخوریوانیل : مقدار کافیشکلات صبحانه : مقدار کافیشکلات تلخ : 200 گرم

با سرد شدن هوا تمایل انسان به خوردن شیرینی جات هنگام عصر بیشتر می شود و چون در این هوا انسان چایی را بیشتر می خورد و معمولا چایی همراه با خوردنی هایی مانند کیک و بیسکویت می چسبد در نهایت انسان بیشتر متمایل به خوردن شیرینی جات می شود.

در میان خوردنی هایی که برای عصرانه و بعنوان میان وعده استفاده می شود مانند شیرینی و کیک و بیسکویت ، بیسکویت ها به خاطر ترد بودن و قابلیت ماندگاری طولانی بسیار پر طرفدار هستند. بطوری که می توان به راحتی انها را در زمانهای طولانی نگهداری کرد و برای میان وعده از انها استفاده کرد.

بیسکویتها معمولا در طعمها و شکلها و مزه های مختلف یا به صورت ساده و یا به صورت کرمدار ( با کرمهای مختلف شکلاتی -مربایی و ...) درست می شوند و هر دو انها خوشمزه هستند.

در این مطلب طرز تهیه بیسکویت کرم دار را که شامل آرد و شکر و بکینگ پودر و شکلات صبحانه و تخم مرغ و وانیل و شکلات تلخ و کره است را برایتان می نویسم تا این بیسکویت خوشمزه را در منزل تهیه کرده و از خوردنش برای عصرانه همراه با چای لذت ببرید.توجه شود این بیسکویت را به شکل دولایه نیز می توان درست کرد و می توان ان را با مخلوط شکلات و گردو نیز کاور کرد.


ابتدا و در شروع مانند تهیه بقیه بیسکویت ها 130 گرم کره نرم شده در دمای محیط را با 125 گرم شکر یا پودر قندمخلوط می کنیم و با همزن برقی هم می زنیم تا حالت خامه ای و سبک پیدا کند.

 بیسکویت سه لایه کرم دار


سپس در ادامه کار 1 عدد تخم مرغ را شکسته و ان را به همراه وانیل به مخلوط کره و شکر همزده در مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا کرم رنگ شود.


سپس 250گرم آرد و بکینگ پودر را قاطی کرده و انها را الک می کنیم و به مایه خمیر شیرینی در مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود.اکنون خمیر بیسکویت ما اماده است.سپس خمیر بیسکویت را سلفون کشیده و به ان 1 ساعت در فریزر استراحت می دهیم.


سپس خمیر را بعد از استراحت از فریزر بیرون آورده و ان را روی یک سطح ارد پاشی شده کمی با دست ورز می دهیم و با وردنه خمیر بیسکویت را به قطر نیم سانتی متر باز می کنیم و پهن می کنیم.سپس خمیر را با قالب دایره ای شکل می بریم .این کار را تا تمام شدن کل خمیر ادامه می دهیم.


سپس کف یک سینی را کاغذ روغنی می اندازیم و بیسکویت قالب خورده را کف قالب و با فاصله از هم می چینیم . سپس سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد  که از قبل گرم شده بودو برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا بیسکویت بپزد و اماده شود.

 بیسکویت سه لایه کرم دار


سپس وقتی بیسکویت پخت سینی ان را از فر بیرون می اوریم و بعد از سرد شدن بیسکویتها انها را از روی کاغذ روغنی جدا می کنیم ( بیسکویتها وقتی داغند خیلی تردند و ممکن است له شوند و حتما باید بعد از سرد شدن انها را جدا کرد) و سه عدد بیسکویت را بر می داریم و بین هر دوتای انها را شکلات صبحانه می مالیم و لایه های بیسکویت را به هم می چسبانیم.

 بیسکویت سه لایه کرم دار


سپس 200 گرم شکلات تلخ را داخل یک ظرف ریخته و ان ظرف را روی بخار کتری قرار می دهیم و شکلات را به روش بن ماری ذوب می کنیم و سپس شکلات ذوب شده را روی 3 تا بیسکویت که به هم چسبانیده ایم می ریزیم تا کل سطح بیسکویتها را بپوشاند.سپس بیسکویت را برای 1 ساعت داخل یحچال قرار می دهیم تا شکلات ان سفت شود و ببندد.

 


سپس بیسکویت سه لایه را بعد از 1 ساعت از یخچال بیرون اورده و انها را در ظرف مناسب می چینیم و بیسکویت را برای عصرانه و یا میان وعده همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم.نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها