haraj logo
جستجو

رولت خامه ای

مواد لازم :
شکر : نصف لیوانارد : 3/4 لیوانپودر قند : نصف لیوانخامه فرم گرفته : 200 گرمپنیر خامه ای : 200 گرموانیل : نصف ثاشق چایخوریبکینگ پودر : نصف قاشق چایخوریتخم مرغ : 5 عدد

با سرد شدن هوا تمایل به خوردن شیرینی و کیک و... در شبهای طولانی زمستانی و پاییزی افزایش پیدا می کند و انسان تمایل زیادتری به خوردن کیک و شیرینی با چای در منزل پیدا می کند. در میان این تنوع کیک و شیرینی ها شیرینی رولت گزینه مناسبی است. این شیرینی یکی از شیرینی های خوشمزه که در اکثر مجالس و مهمانی های پای ثابت میز مهمانی است.

شیرینی رولت یک شیرینی خوشمزه و نوعی شیرینی تر است که با طعمهای کاکایویی - وانیلی- نسکافه ای و ... درست می شود و بسیار خوشمزه است . در واقع رولت نوعی کیک اسفنجی با ضخامت خیلی کم است که روی کیک را خامه - مربا و ... می ریزند و کیکی را رول می کنند و سطح رولت را با خامه و یا شکلات و ... می پوشانند.

در اینجا طرز تهیه شیرینی رولت خامه ای را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید. برای تهیه این شیرینی قبل از شروع به کار فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم می کنیم و سپس سراغ بقیه مراحل می رویم.


ابتدا در شروع 5 عدد تخم مرغ را می شکنیم و در دو ظرف جداگانه زرده و سفیده تخم مرغها را می ریزیم.


سپس در ادامه به کاسه حاوی زرده های تخم مرغ ، نصف پیمانه شکر و نصف قاشق چایخوری وانیل اضافه می کنیم و با همزن انها را مخلوط می کنیم و آنقدر هم می زنیم تا زرده تخم مرغ کش بیاید و کشدار شود.

 رولت خامه ای


سپس در ادامه آرد را پس از دو بار الک کردن با نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر مخلوط می کنیم و ان را ارام ارام به کاسه حاوی زرده تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.


سپس در ادامه سفیده های تخم مرغ را  به مدت 4 دقیقه با همزن می زنیم تا مثل خامه سفت شود و پف کند و حالتی پیدا کند که با برگرداندن ظرف سفیده تخم مرغ نریزد.


سپس در ادامه سفیده تخم مرغ را کم کم به ظرف محتوی زرده تخم مرغ و شکر و آرد اضافه می کنیم و با لیسک به صورت دورانی انها را هم می زنیم و مخلوط می کنیم و در یک جهت هم می زنیم تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد. اکنون مایه شیرینی ما اماده است.


سپس در ادامه در یک سینی فر کاغذ روغنی می اندازیم . سپس مایه شیرینی اماده شده را در کف قالب می ریزیم و روی ان را با تکان دادن و قاشق صاف می کنیم. سپس سینی را در فربا حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت  15 دقیقه قرار می دهیم تا کیک بپزد و رویش طلایی شود.


سپس در ادامه وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون می آوریم و به صورت داغ با کمک کاغذ روغنی کیک را رول می کنیم و منتظر می شویم تا خنک شود.


سپس در ادامه مواد میانی رولت را تهیه می کنیم و برای این کار 200 گرم پنیر خامه ای و خامه قنادی فرم گرفته و نصف لیوان پودر قند را داخل یک ظرف می ریزیم و با همزن انها را مخلوط می کنیم .


سپس در ادامه وقتی رولت خنک شد آن را باز می کنیم و تمام سطح روی ان را از مواد تهیه کرده در مرحله پیش  می مالیم. سپس دوباره کیک را رول می کنیم و در یخچال قرار می دهیم تا خنک شود.


سپس در ادامه وقتی رولت ما خنک شد و بعد از 1 ساعت ، ان را از یخچال بیرون می اوریم و در صورت تمایل روی ان را با خامه و یا شکلات ذوب شده و پودر نارگیل و پودر قند و ......... تزیین می کنیم و ان را با پاقو به فاصله 2 سانت 2 سانت برش می زنیم . اکنون رولت ما اماده شده و ان را در ظرف مناسب قرار می دهیم و ان را برای عصرانه با چای می خوریم و یا برای مجالس و مهمانی ها تهیه می کنیم و استفاده می کنیم. نوش جان.

  

رولت خامه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها