haraj logo
جستجو

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی

مواد لازم :
وانیل : 1 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریآرد سفید : 65 گرمتخم مرغ : 3 عددپودرقند : 1/4 پیمانهپودر کاکائو : 1/4 پیمانهخامه : 400 گرمشیر : 1/3 پیمانهکره : 2 قاشق غذاخوریشکر : 6 قاشق+100 گرم

لیدی فینگرها شیرینی هایی سبک و خشک بوده که پایه اصلی دسر تیرامیسو را تشکیل می دهند.


کارهای مقدماتی را برای گرفتن بهترین نتیجه انجام دهید: 1. تخم مرغ ها را قبل از شروع شیرینی پزی از یخچال خارج کنید(حدودا 30 دقیقه زودتر) تا با محیط هم دما شوند. 2. فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. 3. حتما از همزن برقی استفاد کنید. 4. حتما مواد خشک را دو یا سه مرتبه الک کنید. 


اقدامات لازم بر روی تخم مرغ ها را انجام دهید. 

اکنون سفیده و زرده سه عدد تخم مرغ درشت را از هم جدا کنید؛ سفیده ها را در یک ظرف جداگانه بریزید و دو قاشق شکر به آن اضافه کنید و همزن برقی را روشن کرده و سفیده را با شکر آن قدر بزنید تا سفت و سفید و حجیم شود.

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی

میله های همزن برقی را بشویید و خشک کنید، این بار:

مابقی شکر یعنی 4 قاشق شکر باقی مانده و یک قاشق چایخوری وانیل را به زرده ها اضافه کرده، و زرده ها را هم بزنید تا حجیم و کرم رنگ شوند؛ از یک قاشق پلاستیکی (لیستک) کمک بگیرید پس از آن که زرده ها را به سفیده ها اضافه کردید مواد را به آرامی هم بزنید تا کامل باهم مخلوط شوند.

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی

 

مواد خشک را آماده کنید.

1 قاشق چایخوری بیکینگ پودر را با 65 گرم آرد سفید مخلوط کرده سپس این مواد را دو مرتبه الک کنید. مواد خشک را طی سه مرتبه به مایه تخم مرغی اضافه کنید و در آخر مواد را به خوبی هم بزنید تا صاف و یکدست شود. 


شیرینی ها را پس از قیف زدن در فر بگذارید تا بپزند. 

یک سینی فر را بیاورید و داخل آن کاغذ روغنی بی اندازید با یک فرچه آغشته به روغن کمی سطح کاغذ روغنی را چرب کنید سپس مایه لیدی فینگر را داخل یک قیف ماسوره درشت بریزید و شیرینی ها را روی سطح کاغذ روغنی قیف بزنید به طول 8 سانت و با فاصله از یکدیگر. یک راه دیگر برای قیف زدن شیرینی ها وجود دارد اگر قیف و ماسوره نداشتید از یک کیسه پلاستیکی محکم استفاده کنید و نوک آن را با قیچی به شکل اریب ببرید سپس شیرینی ها را داخل سینی درست کنید.

سینی آماده شده را در طبقه وسط فری که از ابتدا گرم کرده بودید قرار دهید به مدت 8-10 دقیقه. 

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی


خامه فرم گرفته و سس شکلاتی را برای تزیین شیرینی آماده کنید. 

برای تهیه سس شکلاتی: داخل یک شیرجوش یا قابلمه کوچک 1/4 پیمانه پودر کاکائو می ریزیم سپس به همان میزان یعنی 1/4 پودر قند را هم اضافه می کنیم و در آخر1/3 پیمانه شیر اضافه می کنیم و با قاشق شروع می کنیم به همزدن همه مواد باهم. سپس این ظرف را روی حرارت قرار می دهیم و به همزدن ادامه می دهیم تا به جوش بیاید پس از کمی جوشیدن یک لحظه ظرف را از روی حرارت برداشته و کناری قرار دهید و 2 قاشق غذاخوری کره را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا آب شود؛ مجددا ظرف را روی حرارت قرار دهید و به همزدن ادامه دهید تا سس غلیظ شده و قوام بیاید. 

برای تهیه خامه فرم گرفته: 400 گرم خامه معمولی صبحانه را داخل یک ظرف ترجیحا استیل بریزید و 100 گرم شکر را به آن اضافه کنید پس از مخلوط کردن خامه با شکر، آن ها را داخل فریزر قرار دهید حدودا نیم ساعت، پس از این زمان از فر خارج کرده و کمی هم بزنید سپس نیم ساعت دیگر در فریزر بگذارید این بار که ظرف را از فریزر خارج کردید آن را داخل یک طشت یخ قرار دهید و همزن برقی را روشن کنید و شروع کنید به تاب دادن همزن داخل مواد؛ می بینید که خامه سفت شده و حجیم می شود. 

 

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی

شیرینی ها را از فر بیرون آورده و از کاغذ روغنی جدا کنید؛ می توانید روی سطح آن ها پودرقند بپاشید. خامه را داخل قیف و ماسوره حالت دار بریزید و روی یک عدد لیدی فینگر خامه بزنید یک عدد لیدی فینگر دیگر را روی خامه قرار دهید سپس روی این شیرینی ها را با سس شکلاتی تزیین کرده و این شیرینی ها را به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید تا آماده خوردن شوند. نوش جان

شیرینی لیدی فینگر خامه ایی

آخرین آموزش ها
برترین ها