haraj logo
جستجو

پیراشکی کرمدار

مواد لازم :
تخم مرغ : 1 عددشکر : 120 گرمکره : 50 گرموانیل : نصف قاشق چایخورینمک : نوک قاشق چایخوریخمیر مایه : 1 قاشق غذاخورینشاسته : 4 قاشق غذاخوریآرد سفید : 550 گرمروغن : به میزان لازمشکلات آب شده : مقداری برای تزئینترافل شکلات : مقداری برای تزئینشیر : 4 پیمانه

امروز می خواهیم طرز تهیه پیراشکی کرمدار را به شما آموزش دهیم. دونات یا پیراشکی به یکی از شیرینی های پرطرفدار تبدیل شده که ممکن است حتی یک اسم داشته باشد ولی در طعم ها و شکل های مختلف تهیه و سرو شود. با ما باشید تا یکی از پیراشکی های خوشمزه را با هم تهیه کنیم.


قبل از هر کاری تمام مواد لازم تهیه پیراشکی را بیست دقیقه قبل از استفاده در دمای محیط قرار می دهیم. شیر ولرم را در ظرفی می ریزیم و خمیر مایه و یک قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه می کنیم. من از شیر طبیعی استفاده کردم و آن را جوشاندم و گذاشتم کمی خنک شود و وقتی هنوز ولرم بود در تهیه مواد پیراشکی استفاده کردم.


روی ظرف یک بشقاب را برمی گردانیم و آن را 10 دقیقه در محیط آشپزخانه قرار می دهیم. این کار برای فعال شدن خمیر مایه و عمل آمدن آن لازم است.


در یک ظرف دیگر تخم مرغ را می شکنیم و 50 گرم شکر و وانیل را اضافه می کنیم. کره را به روش های معمول ذوب می کنیم و روی بقیه مواد می ریزیم و هم می زنیم.

پیراشکی کرمدار


مخلوط خمیر مایه و شیر را به مواد اضافه کرده، هم می زنیم. آرد را چند دور الک می کنیم و با نمک ترکیب کرده و به مواد اضافه می کنیم. مخلوط را خوب هم می زنیم و وقتی کمی سفت تر شد با دست ورز می دهیم.


خمیر دونات باید لطیف باشد و شما براساس آردی که در دسترس دارید میزان آن را بسنجید که نه سفت شود و نه شل. در حدی که خمیر به دست نچسبد کفایت می کند. معمولا خمیر در ابتدا قبل از ورز به دست می چسبد ولی اگر آن را ورز دهید چسبندگیش از بین می رود.


ظرف بزرگی تا دو برابر خمیر را چرب می کنیم و خمیر را در آن می گذاریم. روی ظرف را سلفون می کشیم و در محیط آشپزخانه قرار می دهیم. وقتی خمیر 2 ساعت استراحت کرد باید حجیم تر شده باشد.

پیراشکی کرمدار


خمیر را بعد از پف کردن بر می داریم و در سطحی که کمی آرد پاشیده ایم ورز می دهیم تا پفش بخوابد. بعد آن را از وسط نصف می کنیم. هر دو قسمت را گرد می کنیم. کاغذ روغنی را پهن می کنیم و خمیر را روی آن می گذاریم. با وردنه خمیر را باز می کنیم و با کاتر اندازه 8 سانتی متر را می زنیم و خمیر دوم را به همین ترتیب درست می کنیم. روی خمیر ها پارچه می کشیم و 30 دقیقه به استراحت می گذاریم.


بعد از اینکه خمیر ها استراحت کردند کاغذ روغنی هر کدام را برش می دهیم تا از هم جدا شوند. در ظرفی کوچکی روغن می ریزیم و روی شعله کم می گذاریم. وقتی روغن داغ شد خمیر را با کاغذ روغنی برمی داریم و در ظرف می اندازیم.


موقع سرخ شدن با قاشق از روغن برمی داریم و روی پیراشکی می ریزیم. وقتی پیراشکی خوب سرخ شد و پف کرد آن را بر می داریم و روی صافی فلزی می گذاریم تا روغن اضافه خود را خارج کند. بقیه خمیر ها را به این شکل درست می کنیم.


خود پیراشکی را درست کردیم حالا فقط باید کرم آن را درست کنیم. برای این کار 4 قاشق غذاخوری آرد سفید را با نشاسته و نصف پیمانه شکر را با هم ترکیب کرده و در سه پیمانه شیر می ریزیم و مخلوط کنیم.


مخلوط را روی شعله می گذاریم و هم می زنیم. همزدن باید تداوم داشته باشد تا اینکه مواد خوب غلیظ شود.


وانیل و دو قاشق غذاخوری کره را به مواد اضافه می کنیم. غلظت محلول را تا حدی می رسانیم که رد همزن روی آن بماند.


ظرف دیگری را برمی داریم و کرم را در آن می ریزیم و روی آن را سلفون می کشیم و در یخچال می گذاریم. وقتی کرم خوب خنک شده بود پیراشکی ها را خالی می کنیم و برش می زنیم و کرم را داخل قیف ریخته یا به همین شکل داخل پیراشکی ها می ریزیم. برای تزئین می توانید از شکلات  آب شده و ترافل شکلات استفاده کنید. 

پیراشکی کرمدار

 

آخرین آموزش ها
برترین ها