haraj logo
جستجو

کوکی ترک دار (کرینکل)

مواد لازم :
آرد : 2 و نیم فنجانپودر کاکائو : 2 ق غبکینگ پودر : 2 ق غنمک : 1/4 ق چکره : 1/2 فنجانپنیر خامه ای : 57 گرمشکر : 1 و نیم فنجانتخم مرغ : 2 عددعصاره وانیل : 1 ق چشکلات صبحانه : 1/2 فنجانپودر قند : 1/2 فنجان

سلام هاراجی های عزیز. کوکی ترک دار یا کرینکل به کوکی هایی می گن که سطح شون حین پخت  ترک بر می داره. خمیر کوکی حین پختن از هم باز شده و پخش می شه. در کوکی ترک دار از این خاصیت خمیر برای زیباتر کردن کوکی استفاده می کنند. به این شکل که خمیر هر کوکی رو گرد میکنند و در پودر قند می غلطانند. وقتی کوکی از هم باز می شه و سطحش ترک برمی داره، روی کوکی شکل جالبی پیدا می کنه. آموزش ما رو دنبال کنید و شیوه ی درست کردن این کوکی زیبا رو ببینید. امیدوارم از این دستور خوش تون بیاد دوستان عزیزم.


آرد, بکینگ پودر, نمک و پودر کاکائو رو در کاسه ای با هم مخلوط کنید. مواد رو یک بار الک کنید و کنار بذارید. کره و پنیر خامه ای رو در ظرف بزرگی با دور متوسط هم زن برقی مخلوط کنید. شکر رو به این مخلوط اضافه کرده و حدود دو دقیقه هم بزنید. تخم مرغ ها رو دانه به دانه بشکنید و به مدت یک دقیقه هم بزنید. عصاره وانیل رو هم اضافه کنید. حالا شکلات صبحانه رو به مخلوط اضافه کرده و یک دقیقه ی دیگر هم بزنید. 

 


مخلوط آرد رو در سه مرحله به مخلوط تخم مرغی اضافه کرده و هر بار با دور کند هم زن هم بزنید. وقتی تمام آرد رو اضافه کردید, با کمک یک هم زن دستی یا قاشق لاستیکی مواد رو کمی بیشتر مخلوط کنید تا آردی که به دیواره های ظرف چسبیده هم به مواد اضافه شود. خمیر کوکی رو به مدت چهار ساعت در یخچال قرار بدید. این قسمت خیلی مهمه و در ایجاد ترک های سطحی نقش داره.

کوکی کرینکل

 کوکی ترک دار


فر رو با دمای سیصد و پنجاه درجه فارنهایت یا صد و هفتاد و پنج درجه سانتی گراد گرم کنید. با کمک یک اسکوپ و یا یک قاشق غذا خوری به اندازه ی یک گردو یا یک و نیم قاشق غذا خوری از خمیر رو بردارید. خمیر رو کف دست گرد کنید. پودر قند رو در کاسه ای ریخته و هر گردی خمیر رو در آن بغلطانید تا کاملا سفید پوش بشه. روی سینی فر کاغذ روغنی بندازید و کوکی ها رو پس از گذاشتن در پودر قند روی سینی فر قرار بدید. فاصله ی مناسب رو بین کوکی ها رعایت کنید. سینی رو به مدت سیزده تا چهارده دقیقه در فر قرار بدید. 

 بعد از پخت کوکی ها رو از فر خارج کنید و در جایی قرار بدید تا کاملا خنک شوند. حالا کوکی ها مانند تصویر زیر زیبا شده اند. کوکی های خنک رو در ظرف درداری نگه داری کنید. این کوکی ها برای پذیرایی و هم چنین هدیه دادن خیلی مناسب هستند. 

این شیرینی خوشمزه رو با خانواده نوش جان کنید. 

کوکی ترک دار

 

نکات و پیشنهادات این دستور:

در صورت تمایل در خمیر کوکی کرینکل مقداری شکلات چیپسی بریزید. استفاده از پودر کاکائو و شکلات به این دلیل هستش که زمینه کوکی تیره رنگ بشه و پودر قند و ترک های سطحی کوکی بیشتر جلوه کنند.

می تونید پودر قند رو حذف کنید و کوکی رو بدون شکلات و کاکائو درست کنید. در این صورت از مقداری کشمش در خمیر کوکی استفاده کنید. 

میزان خمیری که برای درست کردن هر کوکی برمی دارید رو به دو قاشق غذا خوری افزایش بدید تا کوکی های بزرگتری داشته باشید. اما مقدار خمیر رو نباید از یک و نیم قاشق غذا خوری کمتر بردارید. 

اگر خمیر کوکی رو در یخچال قرار ندید بعد از پخت خمیر ها, یک کوکی معمولی با سطحی یک دست و صاف خواهید داشت. 

در خمیر کوکی ساده و بدون کاکائو, مقداری پودر نارگیل بریزید. به راحتی یک شیرینی نارگیلی ساده و خوشمزه درست کردید.

می تونید اصلا از هم زن برقی استفاده نکنید, در تهیه خمیر کوکی بر عکس خمیر کیک احتیاجی به زیاد و سریع هم زدن ندارید. 

یک حسن دیگر کوکی اینه که احتیاجی به قالب نداره, اگر چه کوکی رو در قالب هایی مثل قالب صدفی هم می پزند. 

یادتون باشه خمیر کوکی با هر نوع اسم یا ترکیبی حین پخت پخش می شه, پس نباید خمیر رو پهن کنید. این کار کوکی رو از شکل و شمایل خودش به کلی تغییر می ده. 

آخرین آموزش ها
برترین ها