haraj logo
جستجو

شنیسل خرچنگ

مواد لازم :
گوشت خرچنگ : 3 لیوانزنجبیل : 2 قاشق غذا خوریروغن زیتون : 3 قاشق غذا خوریآب لیموی تازه : 3 قاشق غذا خوریسس مایونز : 3 قاشق غذا خوریآرد سوخاری : به مقدار کافینمک و فلفل : به مقدار کافی

هاراجی های عزیز سلام!!!!

امروز برای شما نحوه ی آماده کردن یک غذای خوشمزه دریایی با گوشت خرچنگ رو آماده کردیم که امیدواریم از اون حسابی لذت ببرید. البته اگر گوشت خرچنگ چندان باب میلتون نیست از گوشت ماهی پخته شده و ریز شده استفاده کنید.

مرحله ی آماده سازی

همونطور که میدونید خرچنگ از سخت پوستایی هستش که  پاک کردن اون و جداکردن پوسته ی سختش کمی زمانبره ولی اگر با هاراج همراه باشید انجام این قبیل کارها براتون اصلا سخت نیست. اگر خرچنگ زنده گرفتید حتما 30 دقیقه داخل فریزر نگهش دارید که کاملا بی حرکت بشه و دیگه دردی رو احساس نکنه. حالا داخل یک قابلمه یه عالمه آب نمک شور درست کنید و بزارید بجوشه وقتی که قل زد خرچنگ فریزر شده رو داخلش بندازید. برای یه خرچنگ 300 الی 400 گرمی 12 الی 15 دقیقه جوشیدن داخل آب نمک کافی هستش چون بعد از این مدت اگر بیشتر بمونه گوشتش جیر و سفت میشه. رنگش که قرمز روشن شد از آب جوش خارجش کنید و توی یک ظرف پر از آب یخ بندازیدش به مدت 10 دقیقه اجازه بدید بین تکه های یخ شناور باشه.

حالا پوسته ی بالا رو با دست بردارید. چربی های زیر پوسته رو میتونید استفاده کنید اما اون رگ سیاه روی دم  رو حتما خارج کنید. درست مثل میگو. تک تک دست و پاها رو با قیچی جدا کنید و از قسمت بندها بشکنید روی هر تکه یک ضربه وارد کنید، درست مثل گردو شکستن؛ نه انقدر آروم که نشکنه نه انقدر محکم که گوشت و پوست با هم قاطی بشه و پوسته له بشه.  حالا هرکدوم رو با فشار نوک چاقو باز کنید. گوشت سفید، لذیذ و نرم خرچنگ رو از داخل هر بند دست و پا خارج کنید.

حالا آماده باشید برای آماده کردن مواد شنیسل. در کاسه ای مناسب مخلوطی از گوشت خرچنگ، سس مایونز، پودر زنجبیل، روغن زیتون، آبلیمو، نمک و فلفل تهیه کنید و خوب همه را قاطی کنید که یک بافت یکنواخت بدست آید. آرد سوخاری را در ظرفی بریزید، از مایه خرچنگ برداشته و به کمک دست اشکال گرد یا دراز مثل دست و پاهای خرچنگ، درست کنید بعد داخل کاسه حاوی آرد بغلطانید تا سطح آن را آرد بپوشاند. در این هنگام شنیستل آماده شده و داخل یک ظرف مناسب قرار دهید سپس روی آن را با نایلون فریزر پوشانده و برای اینکه طعم ها جذب هم شوند ظرف را در یخچال بگذارید.

مرحله ی سرخ کردن

برای سرخ کردن شنیسل ها، ماهیتابه را روی اجاق بگذارید و درون آن روغن بریزید تا داغ شود. سپس شعله را ملایم تر کنید تا بدون اینکه آرد سوخاری بسوزد، شنیسل ها مغز پخت شوند. بعد از آماده شدن در ظرفی مناسب منتقل کنید و همراه با سالاد و سس قرمز تند مخصوص غذاهای دریایی نوش جان کنید.

شنیسل خرچنگ

آخرین آموزش ها
برترین ها