haraj logo
جستجو

پنکیک ذرت

مواد لازم :
کنسرو ذرت : 1 لیوان پیاز : 1 عدد آرد گندم : 3 قاشق غذاخوری بکینگ پودر : نصف قاشق چایخوری شیر : نصف فنجان روغن سرخ کردنی : به مقدار لازم تخم مرغ : 3 عدد گشنیز : یک دسته کوچک نمک،فلفل،زردچوبه : مقداری آویشن : اندکی


اول از همه به سراغ گشنیز تازه بروید یک دسته کوچک کافی است. آن را پاک کنید ساقه های بلند را کوتاه کنید و بشویید تا آب اضافی آن ها برود سپس با یک چاقو تیز آن ها را ساطوری کنید و کنار بگذارید تا در گام های بعدی از آن استفاده کنیم.

اگر جعفری را جایگزین گشنیز کنید مانعی ندارد این دو گیاه در ظاهر شبیه به همند با این فرق که گشنیز عطر و مزه بیشتری دارد، گشنیز را در غذاهایتان کمتر بریزید اما جعفری با طعم و عطر ملایم تر اگر بیشتر استفاده شود ناخوشایند نخواهد بود. 

پنکیک ذرت


سه عدد تخم مرغ درشت را داخل یک کاسه بشکنید و با یک همزن مفتولی شروع به هم زدن کنید هرچه تخم مرغ ها بیشتر همزده شوند بهتر است.

پنکیک ذرت

وقتی که تخم مرغ ها کف کردند، نصف فنجان شیر و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه و آویشن به تخم مرغ ها اضافه کنید، و به همزدن ادامه دهید. 


حالا گشنیز ساطوری شده، 1 عدد پیاز رنده شده (آب پیاز رنده شده را بگیرید) و  یک لیوان ذرت را به مواد تخم مرغی اضافه کنید، هم بزنید تا همه مواد باهم ترکیب شوند. 

بهتر است از به جای کنسرو ذرت از دانه های ذرت پخته خانگی استفاده کنید کنسرو ذرت اگرچه تهیه و مصرف آن راحت است اما مواد نگهدارنده بسیاری دارد؛ ضمنا تهیه دانه های ذرت پخته برای این دستور غذایی سخت نیس.

پنکیک ذرت

 برای این منظور حتما بلال مخصوص ذرت مکزیکی را از تره بار بخرید (اواخر شهریور و اوایل مهر ماه در بازار به وفور یافت می شود) چون این بلال خیلی زود پخته می شود قبل از پختن آن ها را با دست دانه کنید (یک ردیف را با چاقو جدا کنید ردیف های بعدی به راحتی با دست دانه می شوند)؛ دانه های ذرت را درون قابلمه معمولی (نه زودپز!!) بریزید سپس با مقدار کمی نمک بپزید.

پنکیک ذرت

برای نگهداری این  دانه های ذرت پخته آن را در خانه کنسرو نمایید. کافی است یک شیشه جای مربا را با دانه های ذرت پخته و همان آب باقی مانده از پختن ذرت پر کنید سپس درب شیشه را محکم بسته و آن را داخل یک قابلمه بگذارید داخل قابلمه آب بریزید که تا نیمه های شیشه آب بیاید سپس به مدت 15 دقیقه روی حرارت بجوشانید پس از سرد شدن شیشه را در یخچال قرار دهید. 

آب پیاز حاصل از رنده کردن آن باعث متلاشی شدن کوکو و کتلت حین سرخ کردن می شود با این فرض بهتر است پس از رنده کردن پیاز، آب آن را با دست فشار دهید و سپس پیاز را به مواد پنکیک اضافه کنید.  آب پیاز را دور نریزید! بلکه می توانید این آب را برای تقویت ریشه موهایتان کف سرتان بمالید. 


حالا وقت اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر است. 3 قاشق غذاخوری آرد را با نصف قاشق چایخوری بیکینگ پودر مخلوط کنید و این مواد خشک را دو مرتبه الک نمایید حالا آن را کم کم به مایه پنکیک اضافه کنید و هم بزنید. 

می توانید به جای بیکینگ پودر، جوش شیرین بریزید ولی... اگر قرار است پنکیک ذرت  برای صبحانه سرو شود از بیکینگ پودر استفاده کنید چون طعم تلخ جوش شیرین را نخواهد داشت. جوش شیرین بهتر است برای کوکو و غذاها استفاده گردد. 


مقداری روغن برای سرخ کردن داخل تابه بریزید و اجازه دهید روغن داغ شود. روغن باید به اندازه باشد نه خیلی کم و نه زیاد. با قاشق از مواد بردارید و داخل روغن بریزید مواد را با پشت قاشق صاف کنید تا پنکیک ها به اندازه دایره های متوسط دربیایند یک طرف آن ها که سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر هم طلایی و سرخ شود. 

پنکیک ذرت معمولا در کشورهای اروپایی در وعده صبحانه میل می شود اگر پیاز را حذف کرده و به جای زردچوبه، زعفران بریزید و مقداری شکر هم به آن اضافه کنید و برای تزیین از خامه استفاده نمایید قطعا  پنکیک ذرت مناسب صبحانه خواهد شد. ولی اگر ترکیبات بالا یعنی ریختن پیاز، زردچوبه را رعایت کنید و شکر نریزید و در نهایت برای تزییت از پنیر استفاده نمایید این پنکیک شبیه به کوکو می شود و می توان آن را در وعده ناهار یا شام میل نمود. 

پنکیک ذرت

آخرین آموزش ها
برترین ها