haraj logo
جستجو

سالاد رژیمی رنگارنگ

مواد لازم :
هویج : 3 عددکدو سبز : 3 عددکره : 200 گرمگل کلم : یک عددآبلیمو : به میزان لازمنمک و فلفل : به میزان لازمجعفری : به میزان لازمشوید : یک ق غپوست لیمو : مقداریآب : به مقدار لازم

سلام به همراهان همیشگی من

سلام سلاااامممم به هاراجیای مهربون و خوشحال

مخاطب امروز من افرادی هستند که گیاه خوارند و یا دنبال غذاها و یا سالاد های رژیمی هستند.

سالاد رژیمی رنگارنگ بخاطر تنوع سبزیجاتی که در ان به کار رفته و رنگ های زیبای ان به این اسم مشهور شده است.

این سالاد بخاطر فیبر بالایی که دارد، شمارا زود سیر می کند و موجب می شود دیر تر گرسنه شوید، به همین ترتیب لاغر می شوید.

حالا برویم که باهم این سالاد خوشمزه و مقوی رو درست کنیم.


اول از همه ابزار آلات و وسایلی که مورد نیاز من برای تهیه این سالاد هست رو برمیدارم و کنار دستم قرار می دم. بعد به بازار می رم و از تازه تزین سبزیجاتشات، مواد اولیه لازم را تهیه می کنم و به خانه بر میگردم.

حالا که همه چیز آماده است باهم این سالاد را درست می کنیم.

ابتدا تمام هویج ها را به طور کامل تمیز می شوییم. سپس در ابکش مناسبی قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب اضافه آن گرفته شود.

هویج ها را خشک می کنیم و به کمک پوستکن، پوست هویج ها را جدا می کنیم و در قابلمه ای قرار می دهیم. حالا در قابلمه ای تا نیمه آب می کنیم و نمک میریزیم و میگذاریم به جوش آید، سپس آب جوش را روی هویج ها میریزیم، درش را می بندیم و می گذاریم باهم قل بخورند تا هویج ها نرم و ترد شوند.

شعله را روی حرارت متوسط قرار می دهیم.


اگر هویج ها خورد شده بود بهتر است 12 الی 15 دقیقه به آرامی بجوشد و در صورت درسته بودن این زمان را باید به 20 دقیقه افزایش دهیم تا هویج ها مغزپخت شوند. این زمان برای هویج درسته 5 تا 8 سانتی متری به 12 دقیقه افزایش میابد.

سالاد رژیمی رنگارنگ

سپس هویج ها بعد از اینکه کاملا پخت از قابلمه در می آوریم و در آبکش میریزیم تا آبش کاملا برود. سپس هویج ها را با کره آب شده به همراه آبلیمو و پوست لیمو ترش رنده شده و کمی شوید خورد شده در ظرف مناسبی مخلوط می کنیم.

سالاد رژیمی رنگارنگ


گلچه گل کلم ها را جدا کنید و با دقت در زیر آب سرد بشورید. به طوری که شن و گل لای آنها پاک شود و سپس این گلچه ها را به مدت 8 الی 10 دقیقه در ظرف حاوی آب و نمک قرار دهید تا ترد شوند. بعد از گذشت 10 دقیقه، گل کلم ها را به قابلمه مناسب منتقل می کنیم سپس به اندازه ای که آب روی گل کلم ها را بپوشاند به آن آب اضافه می کنیم. 


با اضافه کردن آب یک لیمو ترش تازه به قابلمه حاوی گل کلم، موجب می شود رنگ سفید گل کلم ها ثابت باقی بماند.

برای بخار پز کردن گل کلم ها، ابتدا آنها را داخل سبذ بخارپز کردن بگذارید و سبد را روی قابلمه حاوی دو سانتی متر اب قرار دهید سپس در ظرف را ببندید و به مدت 5 دقیقه و یا تا زمانی که گل کلم ها پخته شوند آنها را بخار پز کنید. کلم ها را داخل کره آب شده، آبلیمو و جعفری خورد شده بیاندازید و مخلوط کنید تا مزه بگیرد.

سالاد رژیمی رنگارنگ


کدو سبز ها را ابتدا به طور تمیزی می شوریم سپس به وسیله چاقو و یا پوستکن آنها را پوست می کنیم. سپس انتهای کدو را می چینیم، آنها را با ضخامت یک سانتی متر ببرید و داخل سبد بخار پز قرار دهید و سبد را هم روی دوسانتی متر آب در حال جوشیدن قرار دهید و بگذارید به مدت 4 دقیقه بخار پز شود تا حالت ترد به خود بگیرد.

سبزیجات ترد وقتی سرخ می شوند هم بسیار خوشمزه هستند.

 

سالاد رژیمی رنگارنگ

سالاد رژیمی رنگارنگ


حالا در این مرحله ظرف تقریبا گودی را برمیداریم و هویج های طعم دار شده و گل کلم های خوشمزه و کدو سبز های ترد را به ظرف منتقل کرده و در مخلوط شدن ترکیب می کنیم تا مزه هایشان به خورد هم بروند. سپس در ظرف دلخواهتان بکشید و روی ان آبلیمو تازه بریزید و با عزیزانتان نوش جان کنید.


شما میتوانید بلال را نیز آماده کنید و کنار ظرف سالاد قرار دهید. بلال با سالاد ترکیب بسیار خوبی است.

سالاد رژیمی رنگارنگ

آخرین آموزش ها
برترین ها