haraj logo
جستجو

اسموتی قهوه

مواد لازم :
موز : 1 عددپودر قهوه : 3 قاشق چایخوریشیر بادام : 1/4 پیمانهکره بادام زمینی : 1 قاشق غذا خوریوانیل : 1 قاشق چایخوریپودر کاکائو : 1/2 قاشق غذا خورییخ : 1/2 پیمانهآب : 1 پیمانهپودر پروتئین : 1 قاشق غذا خوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و مهربان ...


ابتدا باید قهوه را دم کنیم برای این اول...

آب را در داخل ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید.

پودر قهوه را در داخل ظرف درب دار ریخته و آب جوش را اضافه می کنیم و روی حرارت سماور یا حرارت بخار آب می گذاریم تا قهوه دم بکشد بعد از 15 دقیقه قهوه دم کشیده آن را از صافی عبور می دهیم تا تفاله های قهوه جدا شود سپس قهوه دم کشیده را در داخل ظرف مناسبی ریخته 15 دقیقه صبر می کنیم تا از حرارت آن کاسته شود بعد در یخچال می گذاریم تا سرد شود و  آماده کنار می گذاریم.


 موز را پوست کنده و آن را در اندازه های کوچک خرد می کنیم بعد در فریزر می گذاریم تا یخ بزند و بعد در ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

 

 در ادامه قهوه آماده شده سرد و موز خرد شده یخ زده را در مخلوط کن می ریزیم تا موز پوره شود و با قهوه مخلوط و ترکیب شود.


حال کره بادام زمینی را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط کن را روشن می کنیم تا مواد خوب مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شود.

کره بادام زمینی حاوی مقدار زیادی چربی های مفید و هم چنین پروتئین است که موجب می شود بافتی خامه ای شکل به اسموتی قهوه بدهد.


بعد وانیل و پودر پروتئین را اضافه می کنیم و مخلوط کن را روشن کرده تا با مواد مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.


حال نوبت اضافه کردن پودر کاکائو است ...

پودر کاکائو را اضافه می کنیم و مجددا مخلوط کن را روشن کرده تا با مواد مخلوط شده و با مواد ترکیبی کاملا ترکیب شود.

پودر کاکائو اسموتی قهوه را غلیظ و مقوی می کند البته حاوی مقدار قابل توجهی منیزم می باشد که برای سلامت بدن مفید است.

پودر کاکائو در دو طعم شیرین و تلخ وجود دارد که بسته به ذائقه شخصی خودتون از هر کدام که دوست داشتید استفاده کنید.


 حال باید شیر بادام را اضافه کنیم بهتر است قبل از اضافه کردن شیر بادام آن را در داخل ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط گذاشته تا یه جوش بزند تا از سالم بودن شیر بادام مطمئن که شدیم بعد از روی حرارت بر داشته 30 دقیقه بعد که از حرارت آن کاسته شد سپس در مخلوط کن ریخته تا با سایر مواد ترکیبی مخلوط شود.

اسموتی قهوه

 

در آخر یخ را در اندازه های کوچکی خرد کرده و اضافه می کنیم حالا که همه مواد را اضافه کرده ایم یک الی دو دقیقه مخلوط کن را روشن می کنیم تا خوب همه مواد با هم ترکیب شوند.

اسموتی قهوه ما آماده شد می توانید آن را در لیوان سرو ریخته و در کنار خانواده محترم به عنوان یک نوشیدنی مقوی و خنک در یک میان وعده میل کنید.

نوش ... جان...

اسموتی قهوه


اگر مایل بودید که اسموتی شما کمی شیرین تر شود می توانید یک قاشق مربا خوری عسل و یا شربت افرا خالص اضافه کنید.

 اگر دوست داشتید که اسموتی شما طعم سبزیجات بدهد و سالم تر باشد می توانید 100 گرم اسفناج را پاک کرده خیلی تمیز شسته یا آن را پخته بعد به اسموتی قهوه اضافه کنید و یا آن را کمی خرد کرده سپس در مخلوط کن ریخته تا با سایر مواد ترکیب شود.

می توانید به جای شیر بادام از شیر نارگیل استفاده کنید طعم شیر بادام خنثی است ولی شیر نارگیل طعم و مزه خامه می دهد و طبعی گرم دارد اگر شیر بادام و شیر نارگیل هر دو در دسترس شما نبود از شیر معمولی استفاده کنید که حاوی مقدار زیادی پروتئین است.

 تا جایی که امکان دارد از میوه یخ زده برای تهیه اسموتی قهوه استفاده کنید چرا که میوه یخ زده اسموتی قهوه را دلچسب و خنک می کند و هم چنین در میزان غلظت اسموتی قهوه تاثیر دارد.

اگر دوست داشتید می توانید یک سوم پیمانه جو دو سر پرک به اسموتی قهوه اضافه کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها