haraj logo
جستجو

ترافل توپی نارگیلی

ترافل توپی که قبلا هم در مورد طرز تهیه آن صحبت کرده ایم انواع مختلفی دارد.  مثلا ترافل شکلاتی که پیش از این آموزش دادیم با پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای تهیه میشد. ولی ترافل توپی مورد نظر ما این بار از مخلوط کره، پودر قند و شکلات تهیه میشود. برای پذیرایی میتوانید ترافل ها را در کپسول حلوا قرار دهید.

مواد لازم :
کره 220 گرمپودر قند 200 گرمپودر نارگیل 100 گرموانیل 1/4 قاشق چایخوریمغز گردو 4 قاشق غذاخوریشکلات تخته ای 200 گرمپودر نارگیل برای تزئین

مدت زمان آماده سازی : ۱۷۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۱۸۰ دقیقه

برای : ۴۲ نفر

عکس ترافل توپی

 

 

طرز تهیه ترافل توپی

 

کره را درون کاسه ای بریزید ، کاسه را روی بخار اب قرار دهید و شکلات تخته ای خرد شده را اضافه کنید و بهم بزنید تا شکلات اب شود.

 

پودر قند ، پودر نارگیل ، وانیل شکری و مغز گردوها را مخلوط کنید سپس به شکلات هایی که در کره اب شده است اضافه کرده و مخلوط کنید ، پس از ترکیب مواد را به مدت 2 3 ساعت درون یخچال قرار دهید و هر 1 ساعت کمی مواد را هم بزنید.

 

تصویر

 

 

پس از این مدت زمان مواد را که کمی سفت شده است از یخچال خارج کنید ، با قاشق تکه ای به اندازه گردو بردارید و درون پودر نارگیل قرار دهید ، با حرکت سریع دست گلوله ای درست کنید.

 

عکس

 

توپ نارگیلی را درون بشقاب قرار دهید ، تمام مواد را به همین صورت به شکل توپ های نارگیلی فرم دهید و در ظرف بچینید ، پس از اتمام کار توپ های شکلاتی نارگیلی را درون یخچال قرار دهید تا مجدد سرد شوند سپس سرو نمائید.

 

عکس ترافل خانگی

 

نکته ها : میتوانید علاوه بر پودر نارگیل از پودر پسته ، کنجد و نیز استفاده نمائید ، میتوانید بجای پودر قند از پودر شکر هم استفاده کنید.

طرز تهیه رویال برگر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها