haraj logo
جستجو

شیرینی نارگیلی

مواد لازم :
روغن جامد : 120 گرمکره : 120 گرمآرد : 200 گرمپودر شکر : 110 گرمزرده تخم مرغ : یک عددپودر هل : نصف قاشق چایخوریپودر نارگیل : 100 گرمخلال پسته : به میزان لازمروغن : دو قاشق غذاخوریشکلات ذوب شده : به میزان لازممارگارین : 50 گرم


آرد را الک می کنیم و با پودر نارگیل قاطی می کنیم. آرد و پودر نارگیل را در غذاساز می ریزیم و چند دور می چرخانیم تا کاملا پودر شده و یکدست شود. روغن جامد و مارگارین و پودر شکر را هم می زنیم. بهتر است با همزن برقی اینکار را بکنیم تا زودتر مخلوط شود و نتیجه بهتری بدهد. زرده تخم مرغ را به همرا پودر هل به مواد اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. مخلوط نارگیل و آرد پودر شده را به مواد اضافه کرده و هم می زنیم تا مواد یکنواخت شود. خمیر را در یخچال می گذاریم تا بیست دقیقه بعد از استراحت از آن استفاده کنیم.


خمیر را از یخچال خارج می کنیم. یک نایلون پهن می کنیم و قالب ستاره را روی نایلون می گذاریم. کمی خمیر برمی داریم و روی قالب گذاشته به آرامی با وردنه پهن می کنیم. به این ترتیب ادامه می دهیم تا خمیرمان تمام شود. سینی فر را با روغن چرب کرده و کاغذ روغنی کف آن پهن می کنیم. خمیر های ستاره ای را در سینی فر می چینیم. در این بین فر را باید روشن کرده و در دمای 155 درجه تنظیم کنیم.

شیرینی نارگیلی

 

سینی را به فر انتقال می دهیم و ده دقیقه زمان می دهیم تا شیرینی ها پخته شود. بعد از پخت برای تزئین شیرینی های نارگیلی از خلال پسته و شکلات ذوب شده استفاده می کنیم. با این مقدار مواد می توان به تعداد 50 تا شیرینی نارگیلی درست کرد که برای مهمانی ها یکی از بهترین گزینه های پذیرائی می تواند باشد. 

شیرینی نارگیلی

آخرین آموزش ها
برترین ها