haraj logo
جستجو

شیرینی نارگیلی

مواد لازم :
شکر : 250گرمپودر نارگیل : 125 گرمروغن مایع : 75 گرمسفیده تخم مرغ : 3 عددآبلیمو ترش : نصف قاشق چایخوریوانیل : نصف قاشق چایخوری

شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی های خوشمزه، لطیف و پرطرفدار در بین ما ایرانی ها بوده و هست. در این جا طرز تهیه آن را شرح می دهم تا بتوانید بسادگی آن را در منزل نیز تهیه کنید:


ابتدا سفیده سه عدد تخم مرغ درشت را جدا کنید و آن را بهم بزنید تا مایعی یک دست حاصل شود سپس نصف آن را در ظرف دیگری بریزید. در نصف سفیده باقی مانده، 75 گرم روغن مایع، 250 گرم شکر و 125 گرم پودر نارگیل  و نصف قاشق چایخوری وانیل را اضافه نمایید و بهم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.


مایع بدست آمده را در قابلمه ایی بریزید و روی حرارت ملایم مرتب بهم بزنید تا گرم شود. سپس آبلیمو تازه، باقی سفیده تخم مرغ را هم به آن اضافه نمائید و سریع بهم بزنید تا مواد مخلوط شود و اندکی به قوام بیاید ولی قل نزند. سپس آن را از روی حرارت برداشته و محتویات قابلمه را در ظرفی دیگر میریزیم تا خنک شود. 

شیرینی نارگیلی


کف یک سینی را کاغذ روغنی بیندازید و روی آن را با فرچه اندکی روغن بمالید. محتویات سرد شده را داخل یک قیف ریخته و با فاصله بر روی کاغذ روغنی قیف می زنیم تا محتویات درون آن تمام شود. سپس سینی را در فر با دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا روی شیرینی ها اندکی طلایی شده و ترک بخورد. سپس آن را از فر خارج کرده و از کاغذ روغنی جدا می کنیم تا کاملا سرد شود.می تونید روی آن را با پودر پسته تزیین کنید. 

 شیرینی نارگیلی

آخرین آموزش ها
برترین ها