haraj logo
جستجو

دسر نارگیلی با سس انبه

مواد لازم :
شیر : 300 میلی لیترپودر نارگیل : 100 گرمخامه : 160 گرمپودرقند : 80 گرمپودر ژلاتین : 5 گرمآب لیموی تازه : 1 قاشق غذاخورییخ : مقداریانبه : 1 عددشیره انگور : به مقدار لازموانیل : اندکی

برای تهیه بیشتر دسر ها از ژلاتین استفاده می شود، ژلاتین به صورت ورقه ایی و پودری در بازار موجود است و در صنعت شیرینی و دسر کاربرد های فراوانی دارد. در این دسر نارگیلی از 5 گرم پودر ژلاتین استفاده می شود که باید آن را در مراحل اول در شیر گرم حل کنید یعنی ژلاتین باید در مایعات گرم ریخته شود تا کاملا حل شود، سپس مایه حاصل شده با سرد شدن به مرور به غلظت می رسد. 

در این دسر از پودر نارگیل استفاده می شود برای درست کردن پودر نارگیل باید مراحل خاصی را طی کنید که زمان بر است اگر عجله ندارید با حوصله این کار را انجام دهید اگر هم می خواهید فوری این دسر را درست کنید همان نارگیل تازه را رنده کنید و مراحل تهیه دسر را انجام دهید.

حالا طرز تهیه پودر نارگیل خانگی: یک عدد نارگیل را با پوست خریداری کنید و آن را با دریل سوراخ کنید آب درون نارگیل را خالی کنید و نارگیل را با پوست قهوه ایی اش داخل فری با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه قرار دهید.

دسر نارگیلی با سس انبه

پس از این مدت زمان از فر خارج کرده و آن را بشکنید نارگیل را از پوست خارج کرده و همه را رنده کنید یک سینی فر را کاغذ روغنی بی اندازید و نارگیل رنده شده را روی آن پخش کنید و سینی را مجددا در فر بگذارید به مدت 10-15 دقیقه.

دسر نارگیلی با سس انبه


حتما از نارگیل تازه رنده شده استفاده کنید؛ پودر نارگیل های آماده که از بازار تهیه می کنید ممکن است کهنه بوده باشند از طرفی در مورد به دست آمدن آنها از نارگیل شک و شبه وجود دارد!

نصف یک عدد نارگیل درشت را با رنده، به قطعات کوچک رنده کنید. 300 میلی لیتر شیر را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار هید اجازه ندهید شیر به نقطه جوش برسد فقط باید گرم شود، وقتی که گرم شد 100 گرم از پودر نارگیل رنده شده را به آن اضافه کنید سپس به مدت 10 دقیقه درب قابلمه را ببندید و بگذرید پودر نارگیل با شیر بجوشد. از قابلمه غافل نشوید چون شیر ممکن است سر بیاید، یا درب قابلمه را نیمه باز بگذارید.

دسر نارگیلی با سس انبه


پس از 10 دقیقه حرارت اجاق گاز را خاموش کنید درب قابلمه را باز بگذارید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود. 60 گرم از مقدار کل پودر قند بردارید و داخل مواد شیر و نارگیل بریزید و در آخر هم 5 گرم پودر ژلاتین را اضافه کنید؛ برای این که مواد غلیظ شود یک ظرف بزرگ مثل یک طشتک را بیارید و مقداری یخ در آن برزید سپس قابلمه حاوی مایه شیر و نارگیل و ژلاتین را روی یخ ها قرار دهید و مدام هم بزنید تا کمی غلیظ شود.

دسر نارگیلی با سس انبه


20 گرم از پودر قند باقی مانده را با 160 گرم خامه در یک ظرف بریزید و از همزن برقی کمک بگیرید و خامه فرم گرفته تهیه کنید؛ ظرف حاوی پودر قند و خامه را روی طشتک یخ قرار داده و همزمان از همزن استفاده کنید و آن را مدام درو کاسه تاب دهید سرمای یخ باعث می شود که خامه سفت شده و حجیم شود. 

حالا مایه شیر و نارگیل و ژلاتین را با خامه فرم گرفته مخلوط کنید تا مایه یکدستی حاصل شود در آخر کمی هم پودر وانیل اضافه کنید؛ از لیوان های شیشه ایی مخصوص دسر استفاده کنید و این مایه را داخل آن ها بریزید به طوری که 2/3 هر لیوان از مایه سفید رنگ پر شود، لیوان های دسر را داخل یک سینی قرار داده و در یخچال قرار دهید.


برویم سراغ تهیه سس انبه این دسر خوشمزه!

ا عدد انبه را قاچ کنید هسته آن را خارج کنید یک تکه از آن را برای تزیین روی دسر کنار بگذارید حالا مابقی را به صورت مکعبی خرد کنید؛ میکسر را روشن کنید و انبه های خرد شده و 1 قاشق غذاخوری آبلیمو را داخل آن بریزید و دکمه روشن را بزنید تا همه مواد چند دور بگردند و با هم پوره شود سپس مقداری شیره انگور داخل پوره انبه بریزید و باز یک دور دیگر بگردانید تا مایه یکدست و غلیظی به دست بیاید. 

دسر نارگیلی با سس انبه

لیوان های دسر را از یخچال بیرون بیاورید و از سس انبه روی همه آن ها بریزید و مجددا لیوان های دسر را داخل یخچال قرار دهید تا دسر بسته شده و آماده خوردن شود. روی سطح هر لیوان دسر را با پودر نارگیل و برش های انبه تزیین کنید و سرو نمایید. نوش جان

دسر نارگیلی با سس انبه

آخرین آموزش ها
برترین ها