haraj logo
جستجو

کوکی نارگیل و لیمو

مواد لازم :
آرد : یک پیمانهکره : 113گرمپودرقند : 1/2پیمانهنمک : 1/3ق چگردو : 1/3پیمانهپودر نارگیل : 1/4پیمانهپوست لیمو رنده شده : یک عددوانیل : 1/4 ق چ

به نام خداوند بخشنده و مهربان 

خدا جونم ! امروز زیباترین صبح زندگیمه. چون بیقرارم تا دوباره شروع کنم، مهم نیست من چند بار شکست خوردم، مهم نیست چه راههایی رو نرفتم و مهم نیست در این کره خاکی چقدر تنها باشم و چقدر حرفام برای بقیه غیرقابل فهم باشه یا وقت انسانها برام کم باشه.‌ مهم اینه که من مصمم هستم مثل یک سرو با ریشه های عمیق.

آخه من پشتم به کوه بنده، من دل به تو بستم، تو تموم داشته و نداشته های منو پر  میکنی... فقط تو آرومم میکنی. امروز بیا در نهانخانه دلم، سراپا شور و شوقم.

ای گرداننده ی فصلها و قلبها ...‌

نام تو قوت قلب منست.  نامت را که می برم، دم و بازدم من جان تازه‌ای میگیرد. نام تو آغاز مهربانیهاست. 

معبودم ! امروز بر بالهای صبح نوشتم که:

"ای زندگی تا خدای توانمندم با منست، در مقابل مشکلات سر خم نمیکنم و تا بیکران ها میخوانمش. زیرا کار مرا به خودم واگذاشت و گرامی ام داشت و مرا به مردم وانگذاشت و آنقدر مهربان است که اگر دری بسته شود، دروازه ای را میگشاید.

تنها معبودم! قبله نمای دلم را به سمت تو میکنم ، آرامش وجودم را پر میکند‌،  میدانم کائنات، گوش به فرمان من و گوش به زنگ اندیشه هایم هستند،  تا ببینند من با اندیشه هایم چه فرمانی به آنها میدهم، تا برایم عملی کنن، تا با تو قرین شده ست جانم، روح و روانم...به هر جا که رو کنم، فقط زیبایی ها را میبینم‌. وقتی عشق الهی در دلم جای بگیرد، موجودی فرا زمینی و آسمانی میشوم....

خدایا ! به لحظه لحظه زندگی ام برکت ببخش.

سلام خدمت تمام هاراجی ها یه عزیزم. امیدوارم که حال دلتان عالی باشد و مثل من سرشار از امید و انرژی باشید. بازم امروز با یک دستور غذایی عالی اومدم خدمتتون. 

من میخوام براتون طرز تهیه یک شیرینی مخصوص عید نوروز رو بزارم . اسم این شیرینی  کوکی نارگیل و لیمو است . این شیرینی طعم عالی و بی نظیری دارد و در زمان بسیار کم و با وسایل کاملا در دسترس تهیه میشود . این شیرینی خوشمزه مدت زمان ماندگاری بالایی نیز دارد.

برایه درست کردن این شیرینی فوق العاده با من در ادامه مطالب همراه باشید.


در ابتدایه کار باید یک دستگاه غذاساز یا یک میکسر تهیه کنید سپس مواد خشک که شامل:  آرد، نمک،  نارگیل،  پودر قند، گردو است، را داخل دستگاه غذاساز بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید تا دستگاه حدود 3دقیقه با سرعت متوسط روشن بماند و مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.


حالا وانیل،  پوست لیمو رنده شده تازه و کره را اماده کنید و مواد را داخل دستگاه غذاساز بریزید و دوباره مواد را ترکیب کنید تا کاملا مواد با هم مخلوط شوند و مواد حالت خمیری شکل به خود بگیرند. هاراجی هایه عزیزم دقت کنید تا در این مرحله مواد بیش از حد میکس نشود چون باعث میشود خمیر حالت سفتی خودش را از دست بدهد. 


خمیر را باید از دستگاه غذاساز خارج کنید و داخل یک نایلون فریزر بریزید.  حالا نایلون را به مدت یک ساعت در یک محیط کاملا خنک بگذارید تا خمیرمان جا بیفتد. بعد گذشت یک ساعت خمیر را به اندازه گوله هایه گردو در کف سینی فر میگذاریم. دقت کنید بهتر است از قبل سینی با کاغذ روغنی پوشانده شده باشد. حالا خمیر را به فاصله از هم رویه سینی قرار میدهیم و آن را در فر که از قبل با دمایه 180 درجه سانتی گراد تنظیم کردیم قرار می دهیم. 

کوکی نارگیل و لیمو


پانزده دقیقه زمان برایه پخت کوکی ها کافی است. سپس کوکی ها را از فر خارج کرده همانطور که گرم است،  ان را در ظرف پودر قند چند بار میغلتونیم تا کاملا سطح کوکی ها به پودر قند آغشته شود. بعد از اینکه کوکی ها را به پودر قند آغشته کردیم انرا در گوشه ایی قرار داده تا پودر قند جذب کوکی ها شود.

کوکی نارگیل و لیمو

کوکی هایه خوشمزه ما آماده شده است. امیدوارم از تهیه آن لذت برده باشید و یکبار هم که شده آن را برایه عزیزانتان تهیه کنید و از خوردن ان در کنار هم لذت ببرید من خودم به شخصه عاشق این کوکی هایه خوشمزه هستم. تا یک دستور دیگر شما را به خدا میسپارم. خدا یارو نگهدارتان.

آخرین آموزش ها
برترین ها