haraj logo
جستجو

کوکو سیب زمینی پنیری

مواد لازم :
سیب زمینی : 5 عددکره : 4 قاشق غذا خوریتخم مرغ : 1 عددآرد سفید : 1/4 پیمانهتره : 150 گرمآرد سوخاری : 1/2 پیمانهروغن : 1 استکاننمک و فلفل : به مقدار لازمپنیر موزارلا : 250 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های فعال ...و سر حال ...

کوکو ها از جمله خوراک های خوشمزه و لذیذی هستند که انواع مختلفی دارند و با مواد مشابه و ساده ای درست می شوند.

کوکو سیب زمینی پنیری علاوه بر جذابیتی که به خاطره پنیرش داره خیلی ترد و هیجان انگیز هست که می توانید با ماست چکیده میل کنید.

 

 ابتدا سیب زمینی ها را تمیز شسته و در ظرف مناسبی گذاشته سپس آب را اضافه کرده و درب ظرف را گذاشته  و روی حرارت با شعله متوسط به مدت 20 الی 30 دقیقه می گذاریم تا سیب زمینی ها آب پز شوند.

بعد از زمان مقرر ظرف را از روی حرارت برداشته و آب جوش آن را خالی کرده و 10 دقیقه صبر می کنیم تا از حرارت سیب زمینی ها کاسته شود بعد پوست آن ها را گرفته و در داخل ظرف مناسبی رنده کرده و آماده کنار می گذاریم.


سبزی تره را پاک کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و مقداری آب روی آن می ریزیم تا خیس بخورد بعد از 20 الی 30 دقیقه آن را تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی گذاشته تا آب اضافی آن گرفته شود بعد روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 پنیر موزارلا را رنده کرده و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


 در داخل ظرف مناسبی سیب زمینی رنده شده را می ریزیم و بعد کره را اضافه کرده و با گوشت کوب خوب له می کنیم تا هم مخلوط شوند و هم سیب زمینی کاملا پوره شود.


 حال در ادامه پنیر رنده شده و تره خرد شده و تخم مرغ را اضافه کنید و خوب مواد را با قاشق غذا خوری با هم مخلوط کرده و زیر و رو کنید تا کاملا با هم ترکیب شوند.


 بعد آرد را دو الی سه بار الک کرده تا نا خالصی نداشته باشد سپس آن راهم به مایه کوکو اضافه کرده بعد مقداری نمک و فلفل پاشیده سپس با قاشق غذا خوری خوب مواد را زیر و رو کنید تا مخلوط شوند.

 

 

 حال که مایه کوکو سیب زمینی پنیری آماده شده با قاشق از مایه کوکو بر می داریم و با دستان تمیز آن را گرد و پهن کرده و شکل می دهیم و در ظرف مناسبی می چینیم.


حال در داخل ظرف مناسبی آرد سو خاری را می ریزیم و همه کوکو سیب زمینی های شکل داده و آماده را از هر دو طرف به آرد سو خاری آغشته کرده و در سینی مناسبی آماده می گذاریم.

 

در داخل تابه مناسبی روغن مایع را می ریزیم بعد روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا داغ شود بعد کوکو سیب زمینی پنیری های آماده را به نوبت در روغن داغ سرخ و برشته می کنیم.

وقتی در روغن داغ گذاشتیم بعد از 5 الی 7 دقیقه یک طرفش که سرخ شد بر عکس کرده و تا روی دیگر کوکو سیب زمینی پنیری سرخ شود.

بعد در روی کاغذ روغن می گذاریم تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

کوکو سیب زمینی پنیری

 بعد از سرخ شدن در ظرف سرو گذاشته و همراه نان و سبزیجات معطر و سالاد دلخواه در کنار خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

کوکو سیب زمینی پنیری

 

چند نکته:

بهتر است تا سیب زمینی گرم است آن را پوره کنید زیرا که کره بهتر در آن جذب می شود.

اگر مایه کوکو سیب زمینی پنیری شل بود می توانید آرد را 2 قاشق غذا خوری بیشتر اضافه کنید.

دقت کنید که روغن مایع کاملا داغ داغ باشد بعد مایه کوکو سیب زمینی پنیری را در داخل آن بگذارید تا وا نرود.

بهتر است اول همه کوکو سیب زمینی های پنیری را هر دو طرف را خوب سرخ کنید بعد مایه جدید کوکو سیب زمینی پنیری بگذارید تا روغن سرد نشود.

مایه کوکو سیب زمینی پنیری را می توانید همه را یکجا در روغن بریزید بعد مثل پینزا برش بزنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها