haraj logo
جستجو

کوکو سه رنگ

مواد لازم :
تره : 300 گرمتخم مرغ : 7 عددگردو خرد شده : 2 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافیآرد : 4 قاشق غذاخوریلوبیا سبز : 300 گرمپیاز : 1 عددزعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوریسیب زمینی : 3 عددنمک،فلفل،زردچوبه : مقدار کافی

کوکو ها اگرچه جزو غذاهای ساده و خود مانی محسوب می شوند و برای سرو در مجالس و مهمانی ها گزینه های مناسبی نمی باشند ولی با کمک یک سری ترفند و ترکیب انواع انها با هم و تهیه کوکو چند طبقه و چند لایه می توان انها را تبدیل به یک غذای شیک و خوش منظره و مناسب مجالس و مهمانی ها نمود.

در زیر طرز تهیه کوکوی سه رنگ مجلسی را که ترکیبی از کوکو تره و کوکو لوبیاسبز و کوکو سیب زمینی است ، را برایتان می نویسم.


ابتدا و در شروع کار به تهیه کوکوی تره می پردازیم و برای این منظور 300 گرم تره را با آب خوب می شوریم و آن را آبکش می کنیم تا کاملا خشک شود. سپس با ساطور و روی تخته تره را به صورت خیلی ریز خرد می کنیم. سپس تره خرد شده را داخل یک کاسه می ریزیم و نمک وفلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به تره اضافه می کنیم و هم می زنیم. 

کوکو سه رنگ


سپس در این مرحله 3 عدد تخم مرغ را داخل یک کاسه می شکنیم و با چنگال زرده و سفیده را خوب با هم قاطی می کنیم. سپس تخم مرغهای همزده را به کاسه حاوی تره خرد شده اضافه می کنیم و مواد را با هم مخلوط می کنیم و 2 قاشق غذاخوری ارد و گردوهای خرد شده را به کاسه اضافه می کنیم و مواد را خوب قاطی می کنیم.


سپس داخل یک تابه مناسب فر ، روغن مایع می ریزیم و مایه کوکوی تره را داخل تابه می ریزیم و کوکو را به مدت 10 دقیقه داخل فر با حرارت 200 درجه سانتی گراد قرار می دهیم.اکنون لایه اول کوکو سه رنگ ما اماده است. 


سپس در این مرحله سراغ اماده کردن کوکو سیب زمینی می رویم.برای این کار ابتدا 3 عدد سیب زمینی را می شوریم و داخل یک قابلمه آب می ریزیم و سیب زمینی ها را در قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم تا روی گاز سیب زمینی ابپز شود. سپس بعد از سرد شدن سیب زمینی ها انها را پوست می کنیم و با رنده ریز آنها را رنده می کنیم و داخل یک کاسه می ریزیم و نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به سیب زمینی ها اضافه می کنیم و با ان مخلوط می کنیم.


سپس در این مرحله 2 عدد تخم مرغ را داخل کاسه شکسته و زرده و سفیده ان را با چنگال زده و به کاسه سیب زمینی اضافه می کنیم و به همراه زعفران کل مواد را خوب قاطی می کنیم. اکنون مایه کوکو سیب زمینی نیز آماده است. سپس مایه کوکو را داخل تابه حاوی کوکو تره می ریزم و روی سطح ان را صاف می کنیم و تابه را یا به مدت 10 دقیقه مجددا در داخل فر می گذاریم تا کوکو سیب زمینی ما نیز بپزد. 

کوکو سه رنگ


سپس در این مرحله سراغ اماده کردن کوکو لوبیا می رویم.لوبیاهای سبز را ابتدا با اب می شوریم و سپس ان را به صورت ریز خرد می کنیم و داخل یک قابلمه آنها را ابپز می کنیم.سپس 1 عدد پیاز را خرد می کنیم و داخل تابه در روغن تفت می دهیم و پیاز داغ تهیه می کنیم و پیاز داغ را با لوبیاها و همراه نمک و فلفل داخل یک کاسه اضافه می کنیم و مواد را خوب مخلوط می کنیم. 

کوکو سه رنگ


سپس در این مرحله تخم مرغها ی باقی مانده را مخلوط می کنیم و به کاسه حاوی پیاز داغ و لوبیا سبز اضافه می کنیم و اکنون 2 قاشق ارد و نمک و فلفل را به مقدار کافی به مایه کوکو لوبیا اضافه می کنیم و مواد را خوب قاطی می کنیم.


سپس در این مرحله لایه سوم کوکوی سه رنگ را داخل تابه و روی لایه دوم می ریزیم و باز به مدت 20 دقیقه تابه را در فر می گذاریم تا لابه سوم نیز آماده شود.اکنون گریل فر را نیز 10 دقیقه روشن می کنیم تا روی کوکویما نیز بپزد.اکنون کوکوی سه رنگ ما اماده است . ان را در یک ظرف مناسب می ریزیم و برای شام میل می کنیم.

آخرین آموزش ها
برترین ها