haraj logo
جستجو

کوکو کدو سبز

مواد لازم :
هویچ : 2 عددکدو سبز : 2 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیتخم مرغ : 3 عددپیاز : 1 عددپیاز : 1 عددجعفری : 1 قاشق غذاخوریروغن زیتون : 1 قاشق غذاخوریسیب زمینی : 1 عددآرد : 1 پیمانهشوید خشک : 1 قاشق غذاخوری

کوکو ها انواع مختلفی دارند و تقریبا با ترکیب انواع مختلف صیفی جات و یا سبزیجات و پیاز و سیب زمینی و تخم مرغ می توان یک نوع کوکو خاص درست کرد. اما اساس اصلی و مااده اصلی و وجه مشترک تمام کوکوها تخم مرغ است. برخی از کوکو ها را تقریبا همه ما می شناسیم و ان را حداقل یکبار خورده ایم و یا درست کرده ایم مثل کوکو سبزی و کوکو سیب زمینی و کوکو لوبیا و. . . که در ایران شهرت بسیار طرفداران بی شمارو زیادی دارند ولی برخی کوکو ها کمتر رایج هستند و شاید خاص تر و جدیدتر باشند مثل انواع کوکوهای شکم پر و کوکو عدس وکوکو کدو سبز و . . . در این میان کوکوی کدو سبز با طعم بسیار خوشمزه و خاص خود یکی از انواع دیگر کوکو می باشد . کوکو کدو از غذاهای مردم  کشور ترکیه است و بیشتر در این کشور رایج است واین کوکو برای وعده غذایی ناهار  و یا شام همراه با نان استفاده می شود. این کوکو در فر پخته می شود و از نظرمصرف روغن  بر خلاف بقیه انواع کوکو بسیار کم روغن است و تقریبا کم چرب است. اگرچه می توان در صورت تمایل ان را در تابه و در روغن نیز سرخ کرد.

در اینجا طرز تهیه کوکو کدو سبز با تخم مرغ و سیب زمینی و هویچ و کدو سبز و ادویه  را برایتان می نویسم. ضمنا ریختن سیب زمینی در این کوکو اختیاری است و در صورت تمایل می توان سیب زمینی غذا را حذف کرد و ان را بدون سیب زمینی سرو کرد.


ابتدا و برای شروع کار همه موادی که در دستور غذا بودند را رنده می کنیم و در ابتدا سراغ پیاز می رویم و 1 عدد پیاز را می شوریم و پوست می کینم و با رنده ریز ان را رنده می کنیم و اب پیاز را نیز درو می ریزیم و سپس پیاز رنده شده را داخل یک کاسه می ریزیم.


سپس در این مرحله 1 عدد سیب زمینی را با اب می شوریم و ان را با چاقو پوست می کنیم و با رنده ریز ان را رنده می کنیم و به کاسه پیاز اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

 


سپس در این مرحله 2 عدد هویچ را نیز پوست می کنیم و می شوریم و با رنده ان را رنده می کنیم  و به مواد داخل کاسه یعنی پیاز و سیب زمینی رنده شده اضافه می کنیم. سپس به سراغ 2 عدد کدو سبز می رویم و انها را با اب می شوریم و پوست می کنیم و با رنده کدو را نیز رنده می کنیم. سپس کدو و هویچ رنده شده را به کاسه حاوی پیاز رنده شده و سیب زمینی رنده شده اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم و هم می زینم تا قاطی شوند.


سپس در این مرحله ا قاشق غذاخوری شوید خشک و خرد شده و 1 قاشق غذاخوری  جعفری خرد شده را همراه با نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار کافی به مایه کوکو کدو سبز اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم  تهیه کوکو کدو سبز:

سپس در این مرحله3  عدد تخم مرغ را د اخل یک کاسه جدا می شکنیم و با چنگال زرده و سفیده ان را قاطی می کنیم و تخم مرغها را به مواد مایه کوکو کدوسبز داخل کاسه ضافه می کنیم و مواد را خوب هم می زنیم.


سپس در این مرحله 1 پیمانه ارد را به مایه کوکو کدو سبز اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم. اکنون مایه کوکو اماده است. فر را در حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار می دهیم و ان را به مدت 20 دقیقه گرم می کنیم.  

کوکو کدو سبز


سپس در این مرحله یک قالب را انتخاب می کنیم و کف  آن را با روغن مایع کمی چرب می کنیم و مایه کوکو کدو سبز را در قالب می ریزیم و قالب را در فر  با حرارت 180 درجه سانتی گراد و به مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا کوکوی مابپزد. وقتی کوکو پخت ان را از فر بیرون می اوریم و برای شام با نان میل می کنیم و ان را با سس قرمز و سفید تزیین می کنیم. نوش جان.

کوکو کدو سبز

 

آخرین آموزش ها
برترین ها