haraj logo
جستجو

شیرینی داوودی

مواد لازم :
روغن صاف : 150 گرمارد سفید : 275 گرمارد نخودچی : 20 گرمپودر قند : 60 گرمتخم مرغ : 35 گرمخامه : 20 گرموانیل : 1/4 قاشق چایخوریزعفران دمکرده : مقدار کافیگردو خرد شده : 80 گرمپودر نارگیل : 2قاشق غذاخوریمربا : 1 قاشق غذاخوریشکلات تلخ : 100 گرم

یکی از شیرینی های خوشمزه که بسیار مناسب عید نوروز می باشد و به شکل شیرینی شکم پر است و طرز تهیه راحتی نیز دارد شیرینی داوودی است.این شیرینی در واقع نوعی شیرینی خشک است که شامل یک لایه خمیر در زیر و یک لایه خمیر در رو است که وسط دو لایه ان را با مواد دلخواهی مثل گردو و مربا و دیگر مواد دلخواه بسته به سلیقه پر می کنند.

در این مطلب طرز تهیه شیرینی داوودی را که شامل روغن صاف و آرد نخودچی و تخم مرغ و خامه و زعفران دمکرده و پودر نارگیل و آرد سفید و پودر قند و شکر و وانیل و گردو خرد شده و مربا و شکلات تلخ است را برایتان می نویسم و امیدوارم این شیرینی خوشمزه را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتد او برای شروع  ،275 گرم آرد سفید و 20 گرم آرد نخودچی ( در صورت تمایل می توان بجای آرد نخود چی از آرد برنج استفاده کرد) را همراه با 1/4 قاشق چایخوری وانیل ( در صورت تمایل می توان بجای وانیل از هل استفاده کرد) و 150 گرم روغن صاف ( در صورت تمایل می توان بجای روغن صاف از کره استفاده کرد) داخل یک ظرف می ریزیم و آنها را با همزن برقی مخلوط می کنیم تا کاملا قاطی شوند و پوک شوند.


سپس در ادامه 35 گرم تخم مرغ و 60 گرم پودر قند را با همزن برقی می زنیم تا مخلوط شوند و حجمش زیاد شود.سپس 20 گرم خامه و کمی زعفران را به مخلوط تخم مرغ و پودر قند اضافه می کنیم و با آنها مخلوط می کنیم و هم می زنیم.سپس این مواد را به مخلوط آرد ها و روغن مخلوط شده در مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم و در حد مخلوط شدن آنها را هم می زنیم.اکنون خمیر شیرینی ما آماده است. روی ان را پوشانیده و به ان 1 ساعت در محیط یخچال استراحت می دهیم.

شیرینی داوودی


سپس در ادامه سراغ تهیه مواد میانی شیرینی می رویم. برای این منظور 80 گرم گردو و 1 قاشق غذاخوری مربا و 2 قاشق غذاخوری پودر نارگیل را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با هم قاشق هم می زنیم و مخلوط می کنیم( توجه شود که مواد میانی باید خیلی سفت نشودو قابلیت ریختن با قاشق را داشته باشد).


سپس خمیر را بعد از 1 ساعت استراحت در یخچال بیرون آورده و خمیر را روی یک سطح ارد پاشی شده با وردنه به ضخامت 1 میلیمتر باز می کنیم(توجه شود در این مدل شیرینی دو عددقالب شکل هم و با دو سایز مختلف یکی بزرگتر و یکی کوچکتر لازم داریم) .

سپس خمیر باز شده را باقالب کوچکتر می بریم و انها را داخل یک سینی فر که کف ان را کاغذ روغنی گذاشته ایم و با فاصله از هم می چینیم.سپس روی ان را با قاشق چایخوری از مواد میانی تهیه شده در مرحله قبل می ریزیم و روی خمیر شیرینی پخش می کنیم .

 

شیرینی داوودی


سپس بقیه خمیر را مجددا با وردنه خط دار باز می کنیم و ان را با قالب بزرگتر می بریم و ان را روی خمیرهای کوچکتر قرار می دهیم و کناره های دو خمیر را با دست به هم فشار می دهیم تا خمیرها ی هر دو لایه به هم بچسبند.

 


سپس سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود برای مدت تقریبی 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی بپزد و آماده شود.


سپس بعد از پخت شیرینی ها ،سینی شیرینی را از فر بیرون آورده و بعد از سرد شدن شیرینی ها را از روی کاغذ روغنی برمی داریم و سر شیرینی ها را از یک جهت داخل شکلات اب شده به روش بن ماری فرو می کنیم تا تزیین شود( این مرحله اختیاری است) . 

شیرینی داوودی

اکنون شیرینی داوودی ما آماده است. انها را در ظرف مناسب می ریزیم و شیرینی داوودی برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه آنها را میل می کنیم و یا برای عید نوروز این شیرینی ها را درست کرده و از مهمانان با این شیرینی ها پذیرایی می کنیم.نوش جان

 

شیرینی داوودی

آخرین آموزش ها
برترین ها