haraj logo
جستجو

تمپرینگ شکلات

مواد لازم :
شکلات : به میزان لازم آب : به میزان لازم

 تمپرینگ شکلات یعنی شکلاتی که به درستی آب شده و رنگش براق و خوشمزه است و در بسیاری از شیرینی ها و کیک ها میشه از این شکلات استفاده کرد و چون شکلات خیلی زود طعمش عوض می شود برای داشتن شکلات خوش طعم و براق لم خاصی را باید رعایت کرد.اولین ویژگی شکلات برای تمپرینگ این است که وقتی آن را می شکنیم در خط مستقیمی شکسته شود.


شکلات را روی تخته آشپزخانه با چاقو به قطعات کوچکتر تبدیل می کنیم. با استفاده از یکی از دو روش بن ماری یا ماکروویو میتوانیم شکلات ها را آب کنیم.

در روش بن ماری، ظرف شکلات را روی ظرف آبی که در حال جوشیدن و بخار شدن است، می گذاریم. بخار آب در این حالت نباید به شکلات و داخل ظرف شکلات برخوردی داشته باشد و همچنین آب در حال جوش هم نباید به ظرف شکلات برخوردی داشته باشه چون شکلات کامل به ته ظرف می چسبه و زحماتتون هدر می ره. 

تمپرینگ شکلات


در روش آب کردن شکلات با مایکرویو باید با قدرت صد در صد مایکرویو، ظرف شکلات را داخل آن قرار دهیم و سی ثانیه بعد شکلات ذوب شده را تحویل بگیریم.

اگر شکلات زیادی داشتید باید زمان بیشتری بدهید تا ذوب شود. در هر دو روش وقتی بیشتر از نصفی از شکلات ها آب شد می توان آن را برداشت و زود هم زد تا به کمک شکلات های ذوب شده بقیه شکلات ها هم آب شود.


اهمیت برداشتن شکلات ها موقعی که هنوز کامل ذوب نشده در اینجاست که هم زدن آن موجب براق شدن رنگ شکلات می شود و این تغییر ظاهری را به راحتی می توان موقع هم زدن آن دید.

اگر احیانا نشد که شکلات را قبل از کامل ذوب شدن برداریم می توانیم کمی از شکلات ها را نگه دارم و بعد از ذوب شکلات هایی که در مایکرویو ذوب می کنیم یا به روش بن ماری، شکلات های مانده را به ذوب شده ها اضافه کنیم و زود هم بزنیم.

تمپرینگ شکلات 

آخرین آموزش ها
برترین ها