haraj logo
جستجو

شیرینی شکلاتی

 

مواد لازم :

مدت زمان آماده سازی : -۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

عکس شیرینی اتابکی

تصویر

 

شیرینی بیسکوییتی شکلاتی

 

آرد 2 و 2/3 لیوان  .  پودر کاکائو 5 قاشق غذاخوری  .  پودر قند 2/3 لیوان

جوش شیرین 1 قاشق چایخوری  .  بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری  .  زرده تخم مرغ 2 عدد

کره 120 گرم  .  ماست 1/3 لیوان  .  خامه 3/4 لیوان  .  شکلات چیپسی 1 لیوان

 

عکس

 

طرز تهیه : فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ تمام مواد خشک ( آرد ، پودر قند ، بکینگ پودر ، جوش شیرین ، پودر کاکائو ، شکلات چیپسی ) را داخل کاسه ای بریزید و با قاشق مخلوط کنید.

 

کره سرد و سفت را از یخچال خارج کنید و با چاقو به شکل مکعب های کوچک برش بزنید ، تکه های کره را به مواد خشک اضافه کنید و با نوک انگشتان دست کره را به آرامی مخلوط کنید تا زمانی که مایه شیرینی بافتی مانند خرده نان پیدا کند ( نیازی به ورز دادن یا فشار زیادی نیست ).

 

تصویر

 

ماست ، خامه و زرده های تخم مرغ را با هم مخلوط کنید سپس کم کم این مواد را به مایه شیرینی اضافه نمایید.

 

پس از اینکه مایه شیرینی اماده شد به مدت 15 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود و خودش را بگیرد ( در صورت تمایل میتوانید مایه شیرینی را داخل کیسه فریزر بریزید و به شکل رول حالت دهید و در یخچال قرار دهید و پس از سرد شدن با چاقو به شکل سکه ای برش بزنید ).

 

عکس

 

ته سینی فر را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید ، با قاشق از مایه شیرینی بردارید و با فاصله داخل سینی فر قرار دهید ( اگر از روش رول کردن استفاده کرده اید شیرینی را با فاصله در کنار هم قرار دهید ).

نان تافتون

 

سینی را داخل فری که گرم شده است به مدت 10 12 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند ، پس از پخت 10 دقیقه صبر کنید تا شیرینی ها خنک شوند سپس از سینی یا کاغذ روغنی جدا کنید ، شیرینی های شکلاتی را در ظرف قرار دهید و به همراه شیر یا قهوه سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها