haraj logo
جستجو

اشترودل شکلاتی

مواد لازم :
تخم مرغ : 2 عددزرده تخم مرغ : یک عددآب : یک لیوانروغن : نصف لیوانماست : 3 قاشق غذا خوریخمیر مایه : یک قاشق غذا خوریپودرقند : 3 قاشق غذا خوینمک : یک قاشق چای خوریزنجبیل : یک قاشق چای خوریدارچین : یک قاشق چای خوریگردو چرخ شده : به مقدار لازمپودر نارگیل : به مقدار لازمنوتلا : به مقدار لازمکنجد : به مقدار لازمشهد : به مقدار لازمآرد سفید : 4لیوان


 ابتدا آب رو ولرم می کنیم و پودر قند رو توش می ریزیم و با خمیر مایه ترکیب می کنیم و می ذاریم تا به عمل بیاد. روغن رو با پودر قند هم می زنیم تا کاملا کرم بشه. دونه دونه تمام مرغ ها رو اضافه می کنیم و هم می زنیم. نمک رو اضافه می کنیم و هم می زنیم. پودر زنجبیل رو هم به مخلوط اضافه می کنیم و هم می زنیم. ماست رو هم به مخلوط اضافه می کنیم و هم می زنیم. در آخر خمیر مایه رو اضافه اضافه می کنیم. آرد رو الک می کنیم. به مخلوط اضافه می کنیم. هم می زنیم. خمیر رو از ظرف در میاریم و روی تخته ورزش می دیم. خمیر رو داخل یه ظرف گود و چرب می ذاریم. روش رو با سلفون می بندیم. بایه حوله روش رو می پوشونیم و می ذاریم به مدت دو ساعت توی یه جای گرم بمونه تا ور بیاد.


برای مغز اشترودل گردو چرخ شده و دارچین و پودر نارگیل و نوتلا مون رو با هم ترکیب می کنیم. می ذاریم تا بمونه. خمیر ور اومده رو با دستای چرب کمی ورز می دیم تا پفش بخوابه. اندازه نارنگی از خمیر بر می داریم. با وردنه باز می کنیم. قطر خمیر باید یک سانتی متر باشه. لبه های خمیر رو برش می دیم. از مواد مغزی وسطش قرار می دیم. لبه های برش خورده رو روی هم تا می کنیم. اشترودل ها رو توی سینی چرب شده قرار میدیم. فر رو از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم می کنیم. زرده تخم مرغ رو با شهد با هم ترکیب می کنیم با استفاده از قلمو روی اشترودل ها رو رومال می زنیم. کمی کنجد هم می ریزیم. سینی رو به مدت پونزده تا بیست دقیقه داخل فر قرار می دیم تا اشترودل ها خوب بپزن.

اشترودل شکلاتی


سینی رو از فر در میاریم و میذاریم تا اشترودل ها از حرارت بیوفتن. با چایی سرو می کنیم. اشترودل هم گرم و هم سرد سرو می شه. ولی گرم دلچسب تره.

اشترودل شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها