haraj logo
جستجو

سوفله شکلاتی

مواد لازم :
تخم مرغ : 2 عددشکلات صبحانه : نصف فنجان

سلام کدبانوها.یک دسر ساده وکم خرج براتون آوردم.علاوه بر اون هم خوشمزه ست و هم سریع آماده میشه.سوفله یه دسر فرانسویه که البته میتونه با مواد غذایی دیگه ای ترکیب بشه و تبدیل به غذا بشه.این نوع سوفله یک دسر هست.اگه ظرف مخصوص پخت سوفله ندارید از فنجان استفاده کنید.سوفله بخاطر تخم مرغ پف میکنه و بعد از پخت پفش نسبتا سریع میخوابه پس باید زود میل کنید.خب با این توضیحات دیگه بهتره آماده بشید و یک سوفله خوشمزه رو برای عصرونه یا دسر آماده کنید فقط کافیه دو ماده تخم مرغ و شکلات صبحونه رو تهیه کنید.


زرده و سفیده دو تا تخم مرغ رو جدا کنید.نصف فنجان شکلات صبحانه رو به زرده ها اضافه کنید و هم بزنید.سفیده ها رو تا وقتی که حسابی پف کنه و از ظرف بیرون نریزه با همزن بزنید.حالا به آرومی نصف سفیده رو به شکلات و زرده هم زده اضافه کنید و هم بزنید.خب مابقی سفیده رو هم اضافه کرده و مخلوط کنید.مواظب باشید با زیاد همزدن پف سفیده نخوابه.پایه اصلی سوفله تخم مرغ هست چه به عنوان دسر و چه به عنوان غذا سرو بشه.

سوفله شکلاتی

سوفله شکلاتی


فر را با دمای 190 درجه سانتی گراد روشن کنید.مایع سوفله رو در ظرف مخصوصش بریزید.میتونید از فنجان و یا قالب های کاپ کیک هم استفاده کنید.

یادتون باشه که سوفله پف میکنه پس سر ظرف رو خالی بذارید و کامل پرش نکنید.خب حالا به مدت 15 تا 17 دقیقه بذارید سوفله تون بپزه و حسابی پف کنه.سوفله تون رو قبل از اینکه پفش بخوابه میل کنید. نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها