haraj logo
جستجو

حلوا پاپ شکلاتی

مواد لازم :
آرد سفید : 125 گرمکره : 35 گرمآرد نخودچی : 60 گرمپودرقند : 30 گرمشکلات تلخ : 150 گرمدارچین : یک قاشق مربا خوریپودر هل : یک قاشق مربا خوریشکلات شیری : 200 گرم


ابتدا آرد مون رو بدون روغن داخل ماهی تابه تفت می دیم تا خام بودنش گرفته بشه. ولی نیاز نیست که تغییر رنگ بده. آرد نخود چی رو هم داخل ماهی تابه جدا تفت می دیم و میذاریم تا کمی از خامی اون هم گرفته بشه. بعد هر دو آرد رو با هم ترکیب می کنیم. کره رو بهشون اضافه می کنیم. کمی تفت می دیم و از روی حرارت بر می داریم. سریع پودر قند و دارچین و پودر هل رو بهش اضافه می کنیم. سریع هم می زنیم.

حلوای پاپ


شکلات شیری مون رو آب می کنیم. سریع به حلوا اضافه می کنیم و هم میزنیم تا حالت خمیر به خودش بگیره و قابل شکل دهی باشه. از مواد حلوا بر می داریم و کرد می کنیم. میذاریم تا کمی خودش رو بگیره. بعد از اینکه خودش رو گرفت براش با خلال دندون دسته می ذاریم. دوباره می ذاریم تا حلوا داخل یخچال بمونه تا سفت بشه. بعد از یخچال در میاریم و ادامه مراحل رو انجام می دیم.

حلوای پاپ


شکلات تلخ مون رو با روش بنماری آب می کنیم . حلوا ها رو به شکلات تلخ آغشته می کنیم. باز هم می ذاریم تا خودش رو بگیره. وقتی خودش رو گرفت حالا تزیین و سرو می کنیم.

برای تزیین می تونید از کمی شکلات سفید که به روش بنماری آب شده استفاده کنید. شکلات آب شده رو داخل قیف می ریزیم و از روی حلوا ها می گذرونیم.

حلوای پاپ

آخرین آموزش ها
برترین ها