haraj logo
جستجو

مافین شکلاتی

مواد لازم :
مارگارین : 100 گرمشکر : 100 گرمتخم مرغ : 2 عددآرد سفید : 215 گرمبیکینگ پودر : 1 قاشق چایخوریشیر : 1 پیمانهوانیل : یک چهارم قاشق چایخوریچیپس شکلاتی : 180 گرم

مافین شکلاتی کلوچه ایی مختص عصرانه بوده که همراه با چای یا قهوه سرو می شود. روش آماده کردن آن ساده است و طعم و بافت فوق العاده ایی دارد. تجربه پختن آن را به همه شما عزیزان توصیه می کنم و در ادامه روش تهیه آن را ارائه میکنم.


100گرم کره مارگارین و 100 گرم شکر را با هم مخلوط کرده و با همزن برقی می زنیم تا کاملا کرم رنگ شود سپس یک چهارم قاشق چایخوری وانیل را هم اضافه کرده و بعد تخم مرغ ها را دانه دانه شکسته و به مایه قبل اضافه می کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم.

مافین شکلانی


یک لیوان شیر را جوشانده تا غلیظ شود بعد از سرد شدن آن را به مخلوط قبلی می افزایم و به آهستگی بهم می زنیم.

مافین شکلاتی


215گرم آرد را دوبار الک می کنیم و با یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر مخلوط کرده و طی سه مرتبه به مایه مافین می افزایم و بهم میزنیم تا کاملا مخلوط شوند. مایه را در قالب مافین که از قبل چرب شده و آرد پاشیدیم ریخته و روی آن را چیپس شکلات می ریزیم(می توانید از کاغذ کیک مافین استفاده کنید و ته قالب ها بندازید)

مافین شکلاتی


قالب مافین را در طبقه وسط فری که از قبل با حرارت 190 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت 25-30 دقیقه قرار می دهیم تا روی مافین ها طلایی شود. نوش جان

  مافین شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها