haraj logo
جستجو

موس شکلات

مواد لازم :
خامه : 30 گرمشکلات تخته ای : 120 گرمزرده تخم مرغ : 2 عددسفیده تخم مرغ : 3 عددشکر : 60 گرمنمک : 1/8 قاشق چایخوری

دسر یک وعده غذایی است که پس از غذا و در پایان غذا خورده می شود. دسرها معمولا شیرین هستند. دسر امروزه انقدر اهمیت دارد که کسانی که عاشق دسر هستند معمولا در مهمانی ها قسمت زیادی از غذا معده خود را علاوه بر غذای اصلی به دسر اختصاص می دهند و حتی ممکن است بخاطر علاقه زیاد به خوردن دسر، غذای اصلی را کمتر بخورند و یا فقط دسر بخورند. این ها افرادی هستند که در واقع بدون دسر غذا برای ان ها دلچسب نیست.

همان طور که همه می دانیم  دسرها خیلی متنوع و گونا گون هستند و از دسرهای ساده و شناخته شده مانند ژله و کرم کارامل  و فالوده و بستنی پرفته تا دسرهای کمتر شناخته شده مانند پودینگ و موس و شیک و پای و تارت و...را شامل می شوند. در میان این دسرها شاید یکی از خوشمزه ترین انها که طرز تهیه نسبتا را حتی نیز دارد، موس است.

موس در واقع یک نوع دسری فرانسوی است که معمولا دارای بافتی پر از هوا است و معمولا با خامه و سفیده تخم مرغ و شکر و طعم های مختلف شکلات و وانیل و موزی و توت فرنگی و... درست می شود.  اما در میان این تنوع مزه موس ها،  برای کسانی که عاشق شکلات هستند، مزه موس شکلاتی یک طعم خاطره انگیز و به یاد ماندنی می شود. این دسر هم به صورت قالبی با ریختن در قالبهای سلیکونی و هم به صورت بدون قالب و  بدون شکل خاص و ظرفی قابل تهیه است.

در این مطلب طرز تهیه دسر موس شکلاتی را می نویسم و امیدوارم ان را تهیه کرده و و بعد از شام و یا ناهار ان را میل کنید و از خورن ان لذت ببرید.


ابتدا برای تهیه موس شکلات به روش بن ماری  120 گرم شکلات  تخته ای و یا چیپس شکلات (شکلات ریز)  را ذوب می کنیم. به این ترتیب که شکلات تخته ای و یا چیپسی را که 30 گرم خامه را رویش ریخته ایم، داخل یک ظرف می ریزیم و ظرف شکلات را روی یک قابلمه که داخل ان اب جوش است و یا روی کتری در حال جوشیدن قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا شکلات ذوب شود. سپس شکلات را هم می زنیم تا با خامه خوب مخلوط شود. سپس  وقتی شکلات ذوب شد ان را از روی حرارت بر می داریم تا  شکلات نسوزد. 


سپس در این مرحله 2 زرده و 3 سفیده تخم مرغ را در دو ظرف جداگانه می ریزیم. سپس زرده تخم مرغ را با همزن برقی هم می زنیم تا غلیظ شود و کشدار شود. سپس 60 گرم شکر را به زرده ها اضافه می کنیم و ان را مخلوط میکنیم تا مایع یکنواختی و یکدستی حاصل شود.

موس شکلاتی


سپس در این مرحله مخلوط شکلات و خامه ذوب شده مرحله اول را به مخلوط تخم مرغ و شکر  مرحله دوم اضافه می کنیم و  انها را با هم با یک  مخلوط می کنیم تا مواد کاملا مخلوط شوند.

موس شکلاتی


سپس در این مرحله  سراغ سفیده تخم مرغ می رویم و 3 عدد سفیده تخم مرغ را با نمک مخلوط می کنیم و سپس با همزن برقی سفیده ها را هم می زنیم تا باد کند و اگر ظرف را برگرداندید از ظرف بیرون نریزد و کاملا سفت شود.


سپس در این مرحله سفیده های تخم مرغ هم زده  مرحله قبل را داخل ظرف حاوی شکلات و خامه و تخم مرغ و شکر مخلوط شده در مرحله قبلی اضافه می کنیم و ان را به ارامی با لیسک هم می زنیم تا سفیده با مواد قاطی شود و پف ان نخوابد. سپس موس را در ظرف مناسب می ریزیم و با نایلون روی ظرف را می پوشانیم و ان را برای مدت 2 ساعت در فریزر قرار می دهیم تا دسر ما خنک شود.


سپس در این مرحله بعد از 2 ساعت موس را از یخچال بیرون می اوریم و ان را در صورت تمایل با موز و شکلات و مغز گردو و مواد دلخواه تزیین می کنیم  (اختیاری) و ان را بعنوان دسر سر میز غذا و در مهمانی ها و مجالس استفاده می کنیم. نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها