haraj logo
جستجو

شیرینی فندقی شکلاتی

شیرینی فندقی شکلاتی

مواد لازم :
کره 250 گرمپودر قند 80 گرمارد گندم 300 گرمارد برنج 2 قاشق سوپخوریپودر دارچین 1/2 قاشق چایخوریپودر فندق 80 گرمشکلات تخته ای 100 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۲۴ نفر

عکس

 

طرز تهیه : کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود ، کره نرم شده و پودر قند را با همزن برقی بزنید تا نرم و کرمی شود.

 

ارد برنج ، ارد گندم ، دارچین و فندق های پودر شده را باهم در کاسه ای مخلوط کنید سپس این مواد را قاشق قاشق به مخلوط کره و پودر قند اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا خمیری یکدست داشته باشید.

 

خمیر را درون سینی باز کنید تا به ضخامت 5 میلیمتر ( نیم سانتیمتر ) برسد ، سینی را درون یخچال به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کره بسته شده و خمیر سفت شود.

 

عکس

 

در این مدت که خمیر درون یخچال استراحت میکند ، فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، خمیر را پس از طی زمان لازم از یخچال خارج کنید و با قالب های دلخواه قالب بزنید.

 

تصویر

 

شیرینی های قالب زده شده را در سینی بچینید و درون فری که از قبل گرم کرده اید به مدت 10-15 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها بپزند و زیرشان کمی طلایی شود ، پس از پخت شیرینی ها را از فر خارج کنید تا خنک شوند.

 

شکلات تخته ای را درون کاسه ای روی بخار اب قرار دهید تا اب شود سپس روی شیرینی ها مقداری بزیزید و رویش نیز کمی مغز فندق خرد شده بپاشید.

 

نکته : این شیرینی را میتوانید برای چند روز نگهداری کنید ، اگر میخواهید مدت زمان طولانی تری شیرینی را نگهداری نمائید ان را بصورت خشک در ظرف در بسته ای نگهداری کنید و در زمان سرو شکلات را رویش بریزید.

طرز تهیه کره بادام زمینی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها