haraj logo
جستجو

کروسان شکلاتی

مواد لازم :
آرد : 500 گرمشیر : 140 گرمآب : 140 گرمشکر : 55 گرمکره : 320 گرمخمیر مایه : 11 گرمنمک : 12 گرمتخم مرغ : 1 عددشکلات چیپسی : به مقدار دلخواه

به نام خدا...سلام به هاراجی های آشپزباشی ... و کدبانو...


ابتدا ظرف مناسبی برداشته آرد الک شده را درون آن ریخته و شکر و شیر و خمیر مایه و 40 گرم از کره را اضافه کرده 3 دقیقه آرام و مرتب مواد را هم می زنیم تا خمیر درست شود سپس داخل ظرف چرب شده گذاشته و روی آن را بپوشانید و در یخچال بگذارید تا 12 ساعت استراحت کند.

 کروسان شکلاتی


حال باید ورقه کره درست کنیم یک کاغذ روغنی برداشته و روی سطحی پهن کنید کره را به اندازه های کوچک برش زده و روی کاغذ روغنی بریزید سپس یک کاغذ روغنی دیگری روی کره های خرد شده بگذارید سپس با وردنه سطح کره ها را صاف و یکدست کرده سپس داخل فریزر بگذارید تا سفت شود.

کروسان شکلاتی


حال خمیر را روی سطحی تمیز بگذارید با وردنه آن را باز کنید سپس ورقه کره را روی آن گذاشته و آن را به حالت پاکت نامه ببندید بعد با وردنه سطح آن را صاف و یکدست کنید تا کره در خمیر نفوذ کند سپس در یخچال گذاشته 30 دقیقه استراحت کند این کار 3 بار تکرار کنید تا کاملا کره در خمیر نفوذ کرده باشد.

کروسان شکلاتی


خمیر در مرحله آخر با وردنه باز کرده و به شکل مثلثی ببرید بعد داخل آن مقداری شکلات بریزید و از طرف پهن به سمت باریک رول کنید.


زرده تخم مرغ را درون ظرف زده و با مقداری شیر و شکر هم زده و روی کروسان ها بریزید و بعد روی سینی فر چرب شده بچینید و داخل فر 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید.

نوش ... جان ...

 کروسان شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها