haraj logo
جستجو

کرپ شکلاتی با ماسکارپونه و تافی

 

مواد لازم :
تخم مرغ 2 عددشکر 60 گرمشیر 240 میلی لیترآرد الک شده 75 گرمپودر کاکائوی خالص 1 قاشق سوپخوریمقداری نمککره ی بدون نمک، ذوب شده 3 قاشق سوپخوریشکر 240 گرمآب 240 میلی لیترپنیر ماسکارپونه 240 گرمشکلات نیمه شیرین 150 گرمکره ی بدون نمک 2 قاشق سوپخوریخامه ی غلیظ فرمی 120 میلی لیتر

مدت زمان آماده سازی : ۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس کرپ شکلاتی

کرپ شکلاتی با ماسکارپونه و تافی

طرز تهیه: برای تهیه کرپ، تخم مرغ ها را در کاسه ی بزرگی بریزید و به خوبی بزنید. شکر، شیر، آرد، کاکائو و نمک و 2 قاشق سوپخوری از کره ی ذوب شده را با هم بزنید. روی آن را بپوشانید و بگذارید 30 دقیقه بماند. 

 

برای تهیه تافی، سینی فر را کمی چرب کنید. شکر و آب را در قابلمه ای مخلوط کنید. آن را روی شعله ی ملایم هم بزنید تا شکر حل شود. آن را 5 تا 7 دقیقه بجوشانید تا طلایی شود. تافی را روی سینی فر ریخته و سینی را شیب دهید تا یک لایه ی نازک از تافی تشکیل شود. بگذارید 10 دقیقه سرد و خشک شود. 

 

تافی ها را از سینی فر جدا کنید، آنها را در کاسه ی کوچکی ریخته و با قاشق تافی ها را له کنید. سه چهارم از تافی های خرد شده را درون ماسکارپونه بریزید. آن را برای تزئین کنار بگذارید.  

 

برای تهیه سس شکلات، شکلات وکره را در یک بخار پز دوطبقه یا کاسه ی پیرکسی که روی آب جوش قرار می گیرد ( تماس پیدا نکند) ذوب کنید. آن را با خامه هم بزنید تا زمانی که کاملا مخلوط شوند. در صورت تمایل آن را با برندی مزه دار کنید.

 

یک قالب کرپ یا یک ماهیتابه ی نچسب20 سانتی متری را روی حرارتِ ملایم گرم کنید. با برس کف آن را با 1 قاشق سوپخوری باقی مانده ی کره چرب کنید. 2 قاشق سوپخوری خمیر کرپ را در آن ریخته و قالب را کج کنید تا خمیر به شکل یکنواخت و نازک کف آن را بپوشاند. آن را 2 تا 3 دقیقه بپزید تا زمانی که روی کرپ بگیرد و زیر آن نیز قهوه ای شود. آن را برگردانید و روی دیگر را نیز 1 دقیقه بپزید. کرپ را روی یک بشقاب بگذارید و آنقدر ادامه دهید تا تمام مخلوط مصرف شود. حداقل باید 6 کرپ تهیه کرده باشید.

طرز تهیه بستنی کاستارد شکلات تلخ

 

کرپ های تهیه شده را در بشقابی روی هم بگذارید و لای هر کدام یک قطعه کاغذ پوستی یا مومی قرار دهید. کل بشقاب را با حوله ی تمیز بپوشانید. وقتی تمام کرپ ها سرد شد، یک قاشق سوپخوری ماسکارپونه و مخلوط تافی را در مرکز هر کرپ بریزید. لبه ها را تا بزنید تا شبیه بالشتک شود. هر کرپ را همراه با سس شکلات و تافی روی آن سرو کنید. 

آخرین آموزش ها
برترین ها