haraj logo
جستجو

کیک شکلاتی

مواد لازم :
آرد : 2 لیوانشکر : 1 لیوانپودر کاکائو : 10 قاشق غذاخوریکره : 100 گرمشیر : نصف لیوانتخم مرغ : 4 عددشکلات تخته ای : 100 گرمبکینگ پودر : 1 قاشق چایخورینمک : به مقدار لازمخامه پرچرب : 250 گرموانیل : نصف قاشق غذاخوری

کیک شکلاتی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و محبوب همه افراد میباشد. کودکان و جوانان علاقه زیادی به شیرینی جات دارند و کیک هم از دسته شیرینی های بسیار خوشمزه میباشد که برای رشد و سلامتی و تقویت بدن بسیار مفید است. اگر شما بتوانید در منزل کیک را درست کنید خیلی مفید تر و قابل اعتمادتر است.

کیک های متنوعی وجود دارد از جمله کیک ساده، کیک یزدی و ... که کیک شکلاتی نیز از جمله کیک های بسیار پرطرفدار و خوشمزه می باشد ما در اینجا از شکلات تخته ای استفاده کردیم که شکلات تخته ای دو نوع دارد یکی معمولی و دیگری تلخ. شکلات تخته ای تلخ در حد نرمال و کم کیک را تلخ میکند و به نظر گزینه مناسبی است برای تهیه کیک. ولی در صورت لزوم میتوانید شکلات معمولی استفاده کنید.

کیک های شکلاتی را علاوه بر شکلات با خامه نیز تزئین میکنند که طعم بسیار لذیذی به کیک میدهد و شما میتوانید خامه را نیز به صورت طبیعی در منزل تهیه کنید. ما در اینجا کیک شکلاتی خوشمزه ای را همراه با خامه آن به شما آموزش میدهیم امیدوارم که لذت ببرید.


1- خامه پرچربی که خریداری کرده اید اگر باز کنید میبینید که مقدای آب در داخل آن وجود دارد شما باید حتما آب خامه را خالی کنید و سپس استفاده کنید.

2- شما برای همزدن خامه و شکر میتوانید از همزن برقی برای سرعت بخشیدن به کار یا اگر همزن برقی ندارید از همزن دستی استفاده کنید.

3- میتوانید در تهیه خامه به جای شکر از مقداری عسل استفاده کنید.


ابتدا در مرحله اول شکلات تخته ای را به همراه کره داخل یک ظرفی میریزیم و روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا آب شود. بعد از اینکه کاملا شکلات آب شد باید شکر و پودر کاکائو را اضافه و خوب مخلوط کنیم تا مواد کاملا به خورد هم بروند بعد از مدت کوتاهی که مواد کاملا در هم حل شدند شیر را اضافه میکنیم و دوباره خوب مخلوط میکنیم و سپس از روی حرارت برمیداریم تا خنک شود.


در این مرحله نوبت این است که تخم مرغ ها را بشکنیم پس برای اینکار تخم مرغ ها را در ظرفی یا قابلمه ای شکسته و با همزن یا با دست خوب هم میزنیم و سپس تخم مرغ ها را به مایع شکلاتی اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم تا به خورد هم بروند. حالا نوبت این است که بکینگ پودر و نمک را نیز اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم تا مایع یکدست شود.

کیک شکلاتی


در این مرحله آرد را روی موادمان الک میکنیم و خوب مخلوط میکنیم تا هنگامی که آرد تمام شود. سپس خوب مخلوط میکنیم و مایع کیکمان را در همان ظرفی که هست یا در یک ظرف دیگر ریخته و روی آن را باید کاملا بپوشانیم یا با فویل یا هر چیز دیگر و میگذاریم تا مایع کیک به مدت 1.5 ساعت همانگونه بماند و دست نمیزنیم.


قالب کیک را برداشته و کل قالب را مقداری چرب میکنیم و ته آن کاغذ روغنی یا یک فویل آلومینیومی میگذاریم و مایع آماده را داخلش میریزیم و قالب را داخل فر میگذاریم. دمای فر 180 درجه سانتیگراد باید باشد. در زمان 60 دقیقه کیک آماده است و میتوانیم از فر خارج کنیم و در یک ظرف مناسب بگذاریم. اجازه میدهیم تا کیک خنک شود. بعد از اینکه کیک خنک شد آن را برش میزنیم و با خامه بین کیک را به صورت لایه ای تزئین میکنیم و همچنین میتوانیم روی کیک را نیز با خامه و شکلات تخته ای که آب شده تزئین کنیم. نوش جان


در این مرحله باید برای کیک خامه درست کنیم. ابتدا باید یک ظرف برای تهیه خامه انتخاب کنیم سپس ظرف مورد نظرمان را به مدت نیم ساعت در فریزر قرار دهیم تا ظرف سرد شود. بعد از نیم ساعت ظرف را بیرون آورده و خامه را به همراه دو قاشق غذاخوری شکر در ظرف ریخته و خوب با همزن مخلوط میکنیم.

کیک شکلاتی

و در آخر مقداری وانیل هم اضافه میکنیم تا خامه طعم و عطر خوبی پیدا کند. سپس دوباره مقداری هم میزنیم تا کاملا وانیل در خامه و شکر جذب شود.

کیک شکلاتی

کیک شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها