haraj logo
جستجو

کیک شکلاتی

مواد لازم :
تخم مرغ : 4 عددشکلات تلخ : 125 گرمشکلات شیری : 125 گرمکره : 225 گرمآب : 3/4 پیمانهپودر قهوه : 1 قاشق چایخوریآرد : 325 گرمپودر کاکائو : 30 گرمشکر : 550 گرمجوش شیرین : 1/2 قاشق چایخوریوانیل : 1 قاشق چایخوریشیر : 1/2 پیمانهآب لیموی تازه : 1 قاشق غذاخوریروغن مایع : 2 قاشق غذاخوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش ذوق ... و کد بانو ...


ابتدا آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید بعد پودر قهوه را اضافه نموده و هم می زنیم سپس ظرف را روی حرارت ملایم به مدت 8 الی 10 دقیقه می گذاریم.


بعد در ادامه شکلات تلخ و شکلات شیری  را اضافه می کنیم و مدام هم می زنیم تا شکلات ها ذوب شده و با هم خوب مخلوط شوند.


سپس کره را نیز اضافه می کنیم و مجددا مواد مخلوطی را هم زده تا کره ذوب شده با سایر مواد مخلوطی کاملا ترکیب شود بعد از ذوب شدن کامل مواد حرارت را خاموش کرده و مواد ذوب شده مخلوطی را آماده کنارمی گذاریم.

(خیلی باید مواظب باشیم تا مواد نسوزند حتما حرارت را ملایم کنید و مدام روی حرارت هم بزنید تا مواد زیر و رو شوند).

کیک شکلاتی


حال آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد در داخل ظرف نسبتا بزرگی می ریزیم و پودر کاکائو را به همراه جوش شیرین اضافه می کنیم و مواد را مجددا الک کرده و یا هم زده و زیر و رو می کنیم تا خوب با هم مخلوط شوند.

کیک شکلاتی

 

 بعد در ادامه شکر را اضافه می کنیم و با قاشق غذا خوری یا هم زن دستی هم می زنیم تا کاملا مواد با مخلوط شوند بعد آن را آماده کنار می گذاریم.

کیک شکلاتی

 

 سپس شیر را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آب لیموی تازه را اضافه می کنیم و هم زده تا با هم مخلوط شوند و شیر حالت سفت بودن به خود بگیرد.


حال در ادامه روغن مایع و وانیل را اضافه می کنیم و مواد را هم زده و زیر و رو کرده تا خوب با هم مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند.


بعد تخم مرغ ها را شکسته و اضافه می کنیم و مجددا مواد را با هم زن دستی دو الی سه دقیقه مدام هم می زنیم تا کاملا مواد مخلوطی با هم ترکیب شوند.

کیک شکلاتی

 

حال در ادامه مواد خشک آرد را کم کم اضافه می کنیم و یک الی دو دقیقه خوب هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب شده و یک دست شوند.


سپس فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نموده تا گرم شود.


بعد در ادامه مواد مخلوطی شکلاتی ها را که ذوب کرده بودیم را کم کم و در سه مرحله اضافه می کنیم و بعد از هر مرحله خیلی خوب هم می زنیم تا مواد مخلوطی به خورد هم رفته و کاملا ترکیب شده و در آخر مایه یک دستی حاصل شود.

کیک شکلاتی

 

 حال قالب مورد نظر را کمی با روغن مایع چرب می کنیم و مایه کیک درست شده را داخل قالب می ریزیم و قالب را در فر گرم شده به مدت 50 الی 60 دقیقه می گذاریم تا پخته شود.

بعد از زمان مقرر کیک شکلاتی را از فر بیرون آورده و یک سیخ چوبی تمیز کباب را در وسط کیک فرو ببرید اگر تمیز بیرون آمد کیک شکلاتی کاملا پخته است.

معمولا کیک شکلاتی بعد از بیرون آوردن از فر و پختن یک لایه نازک تردی روی سطح ایجاد می شود که می توانید با چاقو آن را جدا کنید.

 بعد از جدا کردن لایه نازک از روی کیک کل کیک شکلاتی را با دستمال تمیز آشپز خانه پوشش دهید و بگذارید به مدت یک ساعت بماند سپس به راحتی کیک شکلاتی از قالب جدا می شود که می توانید در داخل ظرف سرو بگذارید.

این کیک شکلاتی خوشمزه و دلچسب با توجه به سلیقه شخصی خود می توانید تزیین کنید ولی معمولا با گاناش شکلاتی و موس شکلاتی تزیین می شود حال می توانید این کیک شکلاتی مقوی و مغذی را در مراسم های جشن تولد و یا جشن های خانوادگی و خودمانی درست کنید و از خوردن آن در کنار خانواده محترم لذت ببرید.

نوش ... جان ...

کیک شکلاتی

آخرین آموزش ها
برترین ها